Jump to content

Nepoštivanje otkaznog roka u Ugovoru o najmu


grizli

Preporučene objave

Lijepi pozdrav!

Molim pojašnjenje.

Ovako, studentica je uselila u stan 6.9.2022 ( ranije 6.9.2021 ) , sastavili smo Ugovor u kojem je naveden otkazni rok od 30 dana.

Danas ( 19.2 ) djevojka je došla k meni i naprasno rekla da se ona iseljava,  ali ne zna točno kada ( znači sutra ili sljedeći tjedan ili pak 2.3. ) . Znači bez ikakvoga poštivanja Ugovora i obveze o 30-dnevnom otkaznom roku.

E sad, molim pojašnjenje, kako da se ja tu postavim,? Naravno, nije mi ju cilj zadržati,  već kako ovaj članak s rokovima, i nepoštivanjem istih , funkcionira? 

Prilikom useljenja dala je polog.

 

Hvala na odgovoru!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prihvatite otkaz pisanim odgovoromo u kojem utvrđujete da Vam je dužna platiti najamninu za idućih 30 dana, te da je do isteka ovog roka dužna napustiti stana i isprazniti ga od svojih stvari. Takođe je dužna namiriti i režije do ovog datuma. Ako uplate izostanu, poslužite se pologom kako je već ugovoreno s tim ugovorom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Prihvatite otkaz pisanim odgovoromo u kojem utvrđujete da Vam je dužna platiti najamninu za idućih 30 dana, te da je do isteka ovog roka dužna napustiti stana i isprazniti ga od svojih stvari. Takođe je dužna namiriti i režije do ovog datuma. Ako uplate izostanu, poslužite se pologom kako je već ugovoreno s tim ugovorom.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 20. 02. 2023. u 13:29, grizli je napisao:

Hvala!

Pozdrav, 

kako ste me uputili, prihvatio sam raskid ugovora pisanim putem (u kojem sam naveo do kog datuma traje otkazni rok ,kao i da je do tog datuma najmoprimac dužan platiti stanarinu kao i rezijske troškove).

Treba li najmoprimac potpisati taj Raskid ugovora?

 Napominjem da je otkaz ugovora s njene strane dat samo usmeno, s tim da je rekla kako ne zna točan datum odlaska, a Raskid do danas ne želi potpisati.

Pošto mi je ovo prvi put da se nalazim u takvoj situaciji, molio bih ikakva savjet.

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, grizli je napisao:

Treba li najmoprimac potpisati taj Raskid ugovora?

Trebate imati dokaz da joj je uručen.

prije 1 sat, grizli je napisao:

Napominjem da je otkaz ugovora s njene strane dat samo usmeno, s tim da je rekla kako ne zna točan datum odlaska, a Raskid do danas ne želi potpisati.

U tom slučaju kao i da nije otkazala najam tj. otkazni rok joj još uvijek nije počeo teći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Trebate imati dokaz da joj je uručen.

U tom slučaju kao i da nije otkazala najam tj. otkazni rok joj još uvijek nije počeo teći.

Napisao sam Raskid ugovora u kome navodim kada me je usmeno obavijestila o namjeri raskida ugovora, naveo sam otkazni rok tj datum dokad joj traje po ugovoru, potpisao i uručio joj odnosno papir je uzela, ali do danas povratne informacije nema ( ni a ni b , ni potpisa ).

Pola stvari je odnijela , međutim ono što ne znam kako da se i trebam li se uopće ikako postaviti u takvoj situaciji? 

I postoji li neki nacin da stavim u buduće ugovore da se takve stvari ne događaju? Neodgovorno mi je to ponašanje tipa " Ja sam svoje rekla i ništa me drugo ne zanima". Znam da ima još mjesec dana otkaznog roka, i ne želim i nisam takav da ju prevarim na ikakav način, a bome ju ne želim ni zadržat na silu, ali ovo mi je nešto novo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , grizli je napisao:

Napisao sam Raskid ugovora u kome navodim kada me je usmeno obavijestila o namjeri raskida ugovora, naveo sam otkazni rok tj datum dokad joj traje po ugovoru, potpisao i uručio joj odnosno papir je uzela, ali do danas povratne informacije nema ( ni a ni b , ni potpisa ).

Trebalo je poslati preporučeno s povratnicom, jer ovako nemate dokaz o uručenju.

prije 1 sat , grizli je napisao:

I postoji li neki nacin da stavim u buduće ugovore da se takve stvari ne događaju? Neodgovorno mi je to ponašanje tipa " Ja sam svoje rekla i ništa me drugo ne zanima".

Postoji da im kažete da usmeni otkaz nema pravnog učinka, te da izvole napisati pisani zahtjeve za raskid ugovora, a kojega ćete potom rado preuzeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 27. 02. 2023. u 17:41, grizli je napisao:

Jasno, hvala!

 

 

Evo, trakavica riješena, djevojci i njenim roditeljima nije bilo bas drago zbog plaćanja 30-dnevnog otkaznog roka no sve je lijepo s moje strane u ugovoru bilo navedeno u samom startu.

Uglavnom hvala na savjetima, ubuduće ćemo još pazljivije paziti na ove detalje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 43 minuta, grizli je napisao:

Evo, trakavica riješena, djevojci i njenim roditeljima nije bilo bas drago zbog plaćanja 30-dnevnog otkaznog roka no sve je lijepo s moje strane u ugovoru bilo navedeno u samom startu.

Uvijek je bitno da imate pisani trag - ugovor, otkaz, prihvat otkaza...jer je u najmanju ruku reakcija ljudi drugačija, a da ne govorim o pravnoj snazi.

prije 44 minuta, grizli je napisao:

Uglavnom hvala na savjetima, ubuduće ćemo još pazljivije paziti na ove detalje.

Molim. I sretno s novim najmoprimcom, da bude na zadovoljstvo obje ugovorne strane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija