Jump to content

Upit o studiju prava


Tika1

Preporučene objave

Pozdrav,

 

zanima me ima li itko iskustva na studiju prava na Pravnom Fakultetu u Splitu izvanredno? Naime, moja situacija je sljedeća. Imam 25. godina, radim u bolnici u Zagrebu u području administracije te sam ove godine odlučila čvrsto upisati fakultet. Zanima me povijest koju zbilja volim. Samo imam problema s engleskim jezikom, pričam jedino španjolski te se bojim da bi mi engleski jezik mogao biti prepreka na faksu. Ne namjeravam upisati anglistiku već pravo iako sam svjesna i sama da je engleski nr.1. Zatim me zanima način izvođenja studija. Kontaktirala sam referadu te mi je rečeno kako predavanja nisu obavezna za izvanredne studente što bi značilo da mi ostaje vremena za učenje. Svaki dan radim od 08-16 h te postavljam ovaj upit ukoliko mi netko tko zna može reći ako je to uistinu uskladivo dakle posao i studij prava. Dvoumim se između studija komunikologije u Zgb i prava u Splitu (putovala bih samo na ispite). Par poznanika mi je reklo da što ću s Pravnim fakultetom, da su plaće male i da neću imati život studirajući pravo.

 

Hvala puno na odgovorima :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

Radite u Zagrebu?

Možda Vam je bliži Pravni faks u Rijeci? To Vam je začas iz Zagreba do Rijeke.

Ne znam kako je u Splitu, ali ukratko Vam mogu reći kako je u Rijeci, obzirom da je kod mene bio isto izvanredni studij uz posao. Predavanja za izvanredne nisu obvezna i možete upisati 30 ECTS-a godišnje (npr. 2 predmeta u zimskom i 3 predmeta u ljetnom semestru), tako da ne morati upisati svih 9-10 predmeta godišnje, ako ste na izvanrednom studiju. Na taj način se puno lakše može polagati, idete sporije, ali sigurno.

Uz posao se da gurati. Uči se najviše iz knjiga i materijala koje profesori stave na Merlin.

Što se tiče općeg dojma, fakultet u Rijeci Vam je lociran blizu izlaska sa autoceste i kad dođete do faksa imate puno mjesta za besplatni parking obzirom je lociran izvan grada.

Studenti na izvanrednom studiju su dosta povezani, obzirom ih je puno manje od redovnih. Ispred faksa, imate napravljena mjesta za sjedenje i za pojesti nešto/popiti kavu i odmoriti na pauzi od predavanja.

Uglavnom, preporučam, Pravni fakultet Vam je odličan za daljnju karijeru jer možete raditi na puno različitih mjesta, a i privatno Vam može puno pomoći.  Ovdje u Rijeci inače studira jako puno studenata koji su došli iz Zagreba, tako da svakako razmislite da li Vam je bolja Rijeka ili Split. 

Sretno!

uređeno: od Wallflower
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 02. 06. 2023. u 18:02, Wallflower je napisao:

Pozdrav,

Radite u Zagrebu?

Možda Vam je bliži Pravni faks u Rijeci? To Vam je začas iz Zagreba do Rijeke.

Ne znam kako je u Splitu, ali ukratko Vam mogu reći kako je u Rijeci, obzirom da je kod mene bio isto izvanredni studij uz posao. Predavanja za izvanredne nisu obvezna i možete upisati 30 ECTS-a godišnje (npr. 2 predmeta u zimskom i 3 predmeta u ljetnom semestru), tako da ne morati upisati svih 9-10 predmeta godišnje, ako ste na izvanrednom studiju. Na taj način se puno lakše može polagati, idete sporije, ali sigurno.

Uz posao se da gurati. Uči se najviše iz knjiga i materijala koje profesori stave na Merlin.

Što se tiče općeg dojma, fakultet u Rijeci Vam je lociran blizu izlaska sa autoceste i kad dođete do faksa imate puno mjesta za besplatni parking obzirom je lociran izvan grada.

Studenti na izvanrednom studiju su dosta povezani, obzirom ih je puno manje od redovnih. Ispred faksa, imate napravljena mjesta za sjedenje i za pojesti nešto/popiti kavu i odmoriti na pauzi od predavanja.

Uglavnom, preporučam, Pravni fakultet Vam je odličan za daljnju karijeru jer možete raditi na puno različitih mjesta, a i privatno Vam može puno pomoći.  Ovdje u Rijeci inače studira jako puno studenata koji su došli iz Zagreba, tako da svakako razmislite da li Vam je bolja Rijeka ili Split. 

Sretno!

Hvala puno na odgovoru. Da, radim u Zagrebu.
Promislila sam i odlučila ipak upisati izvanredan studij u Rijeci. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 18. 07. 2023. u 12:46, Tika1 je napisao:

Promislila sam i odlučila ipak upisati izvanredan studij u Rijeci. 

Nekako logičniji izbor nego Split, što zbog udaljenosti, a što zbog brojnijih kolega iz ZG.

Definitivno se može uz rad i izvanredno studirati, pogotovo ako imate bar donekle fiksno radno vrijeme.

Vezano za engleski, ne bi bio ključan predmet zbog kojega ne bi mogli završiti fakultet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 19. 07. 2023. u 13:24, Borbena7 je napisao:

Nekako logičniji izbor nego Split, što zbog udaljenosti, a što zbog brojnijih kolega iz ZG.

Definitivno se može uz rad i izvanredno studirati, pogotovo ako imate bar donekle fiksno radno vrijeme.

Vezano za engleski, ne bi bio ključan predmet zbog kojega ne bi mogli završiti fakultet.

Dana 19. 07. 2023. u 13:24, Borbena7 je napisao:

Nekako logičniji izbor nego Split, što zbog udaljenosti, a što zbog brojnijih kolega iz ZG.

Definitivno se može uz rad i izvanredno studirati, pogotovo ako imate bar donekle fiksno radno vrijeme.

Vezano za engleski, ne bi bio ključan predmet zbog kojega ne bi mogli završiti fakultet.

Zahvaljujem na odgovoru🤗

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

 

Srdačan pozdrav,

Ima li netko informacije o izvanrednom studiju prava u Zagrebu, kako je koncipirana nastava i isplati li se. Koje su pogodnosti, jer sam čuo da u Zagrebu ni redovni studenti ne moraju na predavanja, pa me zanima postoji li neka značajnija razlika. Želio bih upisati i završiti pravo u roku, ali nisam siguran želim li živjeti na studentskoj crkavici još barem 5 godina.

 

Zahvaljujem na bilo kakvom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija