Jump to content

Ovrha u inozemstvu zbog neplacanja alimentacije


Tash27

Preporučene objave

Pozz svima!

Bivsi suprug je unazad godinu dana prvo poceo preskakati mjesece,a zatim potpuno prestao placati alimentaciju. Zaprijetila sam mu tužbom pa je platio dio duga,ali sad opet dalje ne placa.

Bila sam kod odvjetnika na informativnom razgovoru i on mi kaze da nema smisla tuziti ga jer ga nece moci ovršiti obzirom da radi i prima placu u Njemackoj.

Zanima me da li je stvarno moguce da nema nikakvog nacina pogotovo što smo sad i mi clanica Eu?!

Hvala unaprijed na odgovorima!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito odvjetnik baš nije zainteresiran za ovakav postupak.

Kolika je glavnica duga, odnosno koliko dugo se ne plaća alimentacija? Da li ste podnosili kaznenu prijavu u odnosu na oca? Da li otac u RH ima kakve imovine - nekretnine, auto, dionice i slično? Da li su očevi roditelji živi i financijski sposobni uzdržavati unučad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam jos podnijela prijavu jer me odvjetnik obeshrabrio 😑

Dug je oko 15oookn,a zadnje je platio 200eura u sijecnju. Inace je alimentacija 2.500kn...

Mama mu živi u Bosni,a ne bi od nje nista ni trazila...U Hr gospodin ima kuću koju smo zajedno napravili i koju sam mu ostavila nakon razvoda,ovo mi je sad hvala za to. Za cca 2oooeura duga mu ne mogu ovrsiti nekretninu. 

Procitala sam na Vasa Europa da je Haskim protokolom iz 2007.uređeno pitanje  uzdrzavanja djeteta bas kao u mom slucaju,zanima me da li to zaista funkcionira u praksi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na Czss-u su mi rekli to po pitanju ovrhe nekretnine. Doduse rekli su mi da mogu bit sretna(?!?)sto se gospodin tu i tamo ipak udostoji nesto uplatiti,koliko ima slucajeva da ne placaju nista... znaci od njih ne mogu ocekivati nikakvu pomoc! Malo je reci da sam bila u šoku nakon razgovora s njima😖

Znaci on moze uplatit,karikiram,100,200 ili kolko se vec sjeti i to kad se sjeti i ja mogu bit sretna?!

Pa čemu onda sluzi rjesenje suda? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Tash27 je napisao:

Na Czss-u su mi rekli to po pitanju ovrhe nekretnine. Doduse rekli su mi da mogu bit sretna(?!?)sto se gospodin tu i tamo ipak udostoji nesto uplatiti,koliko ima slucajeva da ne placaju nista... znaci od njih ne mogu ocekivati nikakvu pomoc! Malo je reci da sam bila u šoku nakon razgovora s njima😖

Znaci on moze uplatit,karikiram,100,200 ili kolko se vec sjeti i to kad se sjeti i ja mogu bit sretna?!

Pa čemu onda sluzi rjesenje suda? 

Imate opcija koliko želite..kaznena prijava, ovrha u inozemstvu, ovrha nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 24. 02. 2023. u 14:41, TonyBob je napisao:

Imate opcija koliko želite..kaznena prijava, ovrha u inozemstvu, ovrha nekretnine.

Znaci postoji mogucnost ovrhe racuna u inozemstvu? Zaista to funkcionira u praksi?

Manja smo sredina,ovih par odvjetnika sto imamo ocito nit imaju pojma nit imaju volje...

Znaci ja tu kod nas na sudu pokrenem postupak,oni donesu rjesenje o ovrhi i kako onda dalje? Pitala sam kod nas,Fina nema nista s tim jer nema nikakvih racuna u Hr... Kako mu ovršiti racun u Njemackoj?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Tash27 je napisao:

Znaci postoji mogucnost ovrhe racuna u inozemstvu? Zaista to funkcionira u praksi?

Manja smo sredina,ovih par odvjetnika sto imamo ocito nit imaju pojma nit imaju volje...

Znaci ja tu kod nas na sudu pokrenem postupak,oni donesu rjesenje o ovrhi i kako onda dalje? Pitala sam kod nas,Fina nema nista s tim jer nema nikakvih racuna u Hr... Kako mu ovršiti racun u Njemackoj?

 

Naravno da postoji i vrlo je efikasno kada je u pitanju ovrha radi uzdržavanja.

Sve pod uvjetom da ovršenik živi u nekoj od članica EU.

Vi si trebate pronaći odvjetnika koji će vam to sve napraviti.

Ovdje imate popis svih odvjetnika pa krenite, pitajte telefonom prvo da li rade europski ovršni nalog.

https://www.hok-cba.hr/imenik/

A najbolje bi bilo kada bi vam netko preporučio jednoga koji već ima iskustva sa time ( ja vam na žalost nemam preporuku ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 27. 02. 2023. u 11:15, TonyBob je napisao:

Naravno da postoji i vrlo je efikasno kada je u pitanju ovrha radi uzdržavanja.

Sve pod uvjetom da ovršenik živi u nekoj od članica EU.

Vi si trebate pronaći odvjetnika koji će vam to sve napraviti.

Ovdje imate popis svih odvjetnika pa krenite, pitajte telefonom prvo da li rade europski ovršni nalog.

https://www.hok-cba.hr/imenik/

A najbolje bi bilo kada bi vam netko preporučio jednoga koji već ima iskustva sa time ( ja vam na žalost nemam preporuku ).

Hvala puno na odgovoru! Bacam se na traženje odvjetnika pa javim poslije kako je prošlo.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Evo da javim novosti zasad...javila sam se na Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike na mail:  pisarnica2@mrosp.hr i ukratko objasnila o cemu se radi,javili su se povratno za cca 2 tjedna,trazili me pravomocno rjesenje suda i nakon tog kroz opet nekih 2 tjedna dobila sam dopis kući i pozvana sam u Czss. U Czss-u su mi pripremili popis dokumenata koje trazi ministarstvo i kad to riješim sve nosim njima u centar,oni šalju u Zg i ministarstvo pokrece postupak ovrhe u inozemstvu.

Znaci ne trebaju nam apsolutno nikakvi odvjetnici! Czss i ministarstvo ce odraditi sve! Moram reci da sam ostala vise nego ugodno iznenađena! Nadam se da ce zaista sve proteci glatko i javim sve pojedinosti kad se sve završi... 

Lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...
prije 17 minuta, ciricka je napisao:

Pozdrav,

Zanima me je li netko uspio ovršiti oca djeteta zbog ne plaćanja alimentacije u Nemačkoj putem evropskog ovršnog naloga i kako?

Predala sam papire i vratili mi s ministarstva,sutkinja izdala pogrešnu potvrdu! Čekala sam ju mjesecima...sad čekam ponovo da mi izdaju potvrdu vec 3 mj 😣

Rekli su mi na Czss-u da ima riješenih slučajeva...ja sam eto imala peh što je sutkinja pogriješila...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija