Jump to content

Prevara i prijetnja ovrhom


moses

Preporučene objave

Poštovani, molim savjet. Otac je starija, nemoćna osoba, živi sam. Kako vodim brigu o njemu, njegovoj pošti i računima, primjetila sam da ga opsjeda nekakva firma "Natural Pharmaceutical d.o.o." šaljući mu neprestano nekakve uplatnice za dugovanje, za nekakve vitamine koje on, kako tvrdi, nikad nije naručio.  Cifre su povelike, u pitanju je bilo nekih 500-600 kn.  Ja sam to mjesecima uredno bacala u smeće pretpostavljajući da se radi o jeftinom triku za naivne penzionere. Nisam se više obazirala na te uplatnice pogotovo nakon što je otac više puta potvrdio da nije ništa naručio. 

Prošlo je možda nekih godinu dana i sad je neka druga firma, Creditexpress CEI Zagreb d.o.o. poslala opomenu pred ovršni prijedlog, s uplatnicom na iznos od 102 eura, navodno dugovanje prema ovoj prvoj firmi. 

Što učiniti? Prijaviti policiji, inspekciji, angažirati odvjetnika za nekakav dopis da prestanu s maltretiranjem? Ne znam uopće na što da se pozovem i odakle da krenem. Koliko sam uspjela pronaći preko interneta, radi se o uhodanom sistemu navlakuše starijih osoba. 

On tvrdi da je jednom od njih uzeo nekakav njihov proizvod, koji mu je donesen poštom na vrata, koji je platio pouzećem. Za to ja nemam dokaza. 

Nakon toga počinje maltretiranje ponudama i uplatnicama. 

Sada su počeli slati i SMS poruke "vezano za regulaciju dugovanja".

Molim savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Borbena7 je napisao:

Čekati pokretanje ovršnog postupka, pa uložiti prigovor. Do tada ih upozoriti da Vas uznemiravaju i da svoja prava potražuju na sudu u ovršnom postupku.

Upravo sam ovo učinila. Naime, pošta ne posjeduje nikakve podatke jer te njihove proizvode na vrata donose njihovi djelatnici. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Borbena7 je napisao:

Pogledajte link.

Da, znam za to, vidjela sam identične stvari i po poljskim forumima gdje su se ljudi masovno žalili.  I upravo zato sam bacala njihove dopise u smeće. Ali sad su pak angažirali firmu za utjerivanje dugova, nije mi jasno kako je to moguće kada se radi o čistoj prevari. Tako mogu i ja poslati sa moje firme nekom neku izmišljenu uplatnicu, po sistemu APP, pa ako ne prođe, ovršiti ga zbog neplaćanja? Na temelju čega? 

Nevjerojatno da je ovo uopće moguće kod nas i da im to prolazi... tko zna koliko su ljudi već nasanjkali. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , moses je napisao:

nije mi jasno kako je to moguće kada se radi o čistoj prevari.

Prijevara je uvijek moguća. 

prije 7 sati , moses je napisao:

Tako mogu i ja poslati sa moje firme nekom neku izmišljenu uplatnicu, po sistemu APP, pa ako ne prođe, ovršiti ga zbog neplaćanja?

Možete, ali se na ispostavljeni račun može, odnosno treba pravodobno uložiti prigovor, a ne ga baciti u smeće.

prije 7 sati , moses je napisao:

Na temelju čega? 

Na temelju računa koji je vjerodostojna isprava.

prije 7 sati , moses je napisao:

Nevjerojatno da je ovo uopće moguće kod nas i da im to prolazi...

Zašto ne bi bilo moguće kada je isti postupak moguć i u drugim državama, a što ste i sami naveli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, moses je napisao:

Ma, nema računa

To Vam je ta uplatnica.

prije 1 sat, moses je napisao:

Nikakve vjerodostojne temeljnice...

Vjerodostojna isprava je u pitanju, a koja je podobna za donošenje rješenja o ovrsi.

prije 1 sat, moses je napisao:

samo uplatnice.

Trebalo je uložiti prigovor na istu.

prije 1 sat, moses je napisao:

Čekati ću razvoj situacije da vidim na temelju čega će biti pokrenut taj ovršni postupak.

Možete, pa onda prigovarati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija