Jump to content

Dozvola gradnje izdana za krivu česticu


Tražilica

Preporučene objave

Imam neobičan slučaj. Dozvola za gradnju vikendice izdana je 1973. godine, no navedena je pogrešna čestica zato jer je bila navedena pogrešna čestica i u darovnom ugovoru. Kasnije se proveo ispravak u zemljišnim knjigama, pa su ispravljeni vlasnici, a ustanovili smo da u gruntovnici kuća nije ucrtana (a u katastru je). Kuća ima sve priključke (struju, vodu) te kućni broj. Građena je u skladu s građevinskom dozvolom.

U želji da se sve napravi kako treba, pogledali smo u građevinsku dozvolu i utvrdili da je izdana za krivu česticu. Radi se o slabo naseljenom dijelu 50-ak km o Zagreba. Katastarski plan iz tog vremena nemamo, a pretpostavljam da je do unošenja pogrešne čestice došlo zabunom. Ima li tko ideju kako to korektno ispraviti? Hvala puno na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Dobar dan,

Imam slićan problem, na građevinskoj i uporabnoj dozvoli izdana 1971.g

upisani su krivi brojevi čestice.

Upravni odjel za prostorno uređenje mi traži na uvid dokumente iz državnog arhiva sve u vezi s građevinskom dozvolom da vidu kako je došlo do greške, inače imam tu dokumentaciju doma iz koje se vidi da je očita greška ali im to nije dovoljno. Ako je greška pri pisanju dokumenta nastala bezveze upisom krivog broja nije mi jasno zašto traže uzrok greške.

Ako imate kakvu novu informaciju o vašem problemu javite, ako dođem do novih informacija napisaću tu.

Zahvaljujem

podrav Ive!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija