Jump to content

Stalni sezonac


zdrava15

Preporučene objave

Postovani,

Zadnjih par godina radim kao stalni sezonac. 

U kolovozu cu navrsiti 63 godine i 3 mjeseca i prema zakonu bih trebala u starosnu mirovinu. 

Nastavila bih raditi i dalje, pa me zanima, da li cu i nadalje moci raditi kao stalni sezonac buduci , koliko sam shvatila, prema novom zakonu mogu raditi do svoje 65-te godine. 

Lp

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To da mogu do 65. god. u redu, a da li gubim pravo STALNOG sezonca (radi se o onim mjesecima kada nije sezona, a poslodavac me prijavi na mirovinsko, te primam odredenu naknadu za to vrijeme)....ili me poslodavac i dalje moze prijaviti kao i do sada..... lp

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Tako je, do navršene 65. godine života.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, zdrava15 je napisao:

To da mogu do 65. god. u redu, a da li gubim pravo STALNOG sezonca (radi se o onim mjesecima kada nije sezona, a poslodavac me prijavi na mirovinsko, te primam odredenu naknadu za to vrijeme)....ili me poslodavac i dalje moze prijaviti kao i do sada..... lp

Moj odgovor se odnosio upravo na ovo, odnosno navedeno pravo Vam po sili zakona prestaje kad navršite 65. godina života.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Postovani, opet Vam se obraćam u svezi rada kao stalnog sezonca . Ove godine tj. 15.08. ću imati 63 god. I 3 mj. i po zakonu trebam ići u starosnu mirovinu. Postavila sam pitanje da li (ukoliko ne idem u mirovinu) imam pravo i nadalje raditi kao stalni sezonac, pa ste mi odgovorili da do 65-te godine ne gubim to pravo, međuti, u firmi mi kažu da ne moram u mirovinu i da mogu i dalje raditi, ali da ne mogu biti stalni sezonac, niti imam pravo na bilo kakvu naknadu sa hzz.  Da li mi možete navesti po kojem zakonu bih mogla ostvariti navedeno pravo. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija