Jump to content

Iseljenje iz stana


LunaMoon

Preporučene objave

Stan je prodan na javnoj dražbi.

Koliki je obično vremenski period od trenutka prodaje do trenutka kada moram predati stan odnosno iseliti.

Kontaktirala sam sud, sudac još nije donio rješenje o dosudi (bio je odustan). Isto će donesti danas/sutra.

Na moje pitanje koji su nekakvi okvirni rokovi dobila sam odgovor „pa počnite se odmah pakirati“, rok vam je odmah, možda 15 dana maksimalno.“

 

Radi se o mojoj jedinoj nekretnini u kojoj živim. Nije mi namjera stvarati nikakve probleme da me moraju iznositi iz stana ili slično, samo sam se nadala nekakvom razumnom roku u kojem bi imala vremena pronaći drugo mjesto za život i iseliti stvari.

Ako se ne varam do 1.4. je zabrana deložacije radi zimskog perioda.

 

Završetak nadmetanja je bio 1.3.2023.

U uvjetima prodaje (zaključku o prodaji) je bilo navedeno: Rok u kojem je kupac dužan položiti kupovinu: 60 dana od dana prodaje.

Pretpostavljam da će svi detalji pisati u rješenju koje sudac donese. Je li moguće da sudac donese odluku da iz stana moram iseliti „odmah“.

 

Ovih 60 dana u kojima kupac mora položiti kupovinu se računaju od trenutka završetka dražbe?

Ako kupac uplati npr 10-i dan, čeka li se do isteka tih 60 dana pa onda trebam iseliti ili odmah čim kupac uplati?

 

Ima li smisla obraćati se pisano sudu sa zamolbom da stan predam ne prije 1.6.?

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija