Jump to content

Otvaranje obrta ili j.d.o.o


Gogs1987

Preporučene objave

Zanima me mogucnost otvaranja pausalnog obrta  na podrucju posebne drzavne skrbi.Inace sam zaposlen na puno radno vrijeme u drugoj struci koja nema doticaja s bravarijom.Obrt bi se bavio proizvodima I uslugama vezanim uz metal.Vrata ograde nadstresnice I ostale usluge iz podrucje metalurgije.E sada dolazim do problema moje primarno obrazovanje nije u doticaju s tom strukom niti je na koji nacin povezano.Nedavno sam obavio strucno osposobljavanje iz podrucja jednostavni poslovi u zanimanju bravar.Ali s obzirom na NKD vecina djelatnosti zahtjeva visi stupanj obrazovanja.Postoji li kakva mogucnost da se pocnem baviti tom djelatnoscu na temelju uvjerenja za jednostavne poslove u zanimanju bravar?Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 31 minuta, Gogs1987 je napisao:

Zanima me mogucnost otvaranja pausalnog obrta  na podrucju posebne drzavne skrbi.Inace sam zaposlen na puno radno vrijeme u drugoj struci koja nema doticaja s bravarijom.Obrt bi se bavio proizvodima I uslugama vezanim uz metal.Vrata ograde nadstresnice I ostale usluge iz podrucje metalurgije.E sada dolazim do problema moje primarno obrazovanje nije u doticaju s tom strukom niti je na koji nacin povezano.Nedavno sam obavio strucno osposobljavanje iz podrucja jednostavni poslovi u zanimanju bravar.Ali s obzirom na NKD vecina djelatnosti zahtjeva visi stupanj obrazovanja.Postoji li kakva mogucnost da se pocnem baviti tom djelatnoscu na temelju uvjerenja za jednostavne poslove u zanimanju bravar?Hvala

Izuzetak su obrti za koje je propisan uvjet položenog majstorskog ispita, ako se otvaraju sa sjedištem na područjima posebne skrbi, brdsko-planinskim područjima ili na otocima te ih mogu otvoriti osobe sa završenim odgovarajućim srednjim strukovnim obrazovanjem i bez majstorskog ispita. U takvom slučaju, obveza je položiti majstorski ispit u roku od tri godine nakon otvaranja obrta. A Vi ako nemate odgovarajuću školu morate zaposliti djelatnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija