Jump to content

Kupovina stana u potkrovlju (dio nije legaliziran)


tajmahal1991

Preporučene objave

Poštovani,

razmišljam o kupovini stana u potkrovlju koji u vlasnickom listu ima 11 kvadrata. Vlasnistvo nad njim je  1/1 i nema nikakvih tereta.  Navodno je prije 15tak godina promijenjeno kroviste na zgradi i podignuto je visoko potkrovlje te sad navedeni stan s kosinama realno ima cca 16-18 kvarata, ali to nije legalizirano. Zanimaju me pravne posljedice kupovine takvog stana. Može li se pristupiti legalizaciji objekta. Bivsim vlasnicima to nije predstavljalo problem, ali ja bih volio da je sve cisto. Inace stan se nalazi u samom centru grada Zagreba.

Unaprijed zahvaljujem na pomoci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 18. 03. 2023. u 17:21, tajmahal1991 je napisao:

Može li se pristupiti legalizaciji objekta.

Zahtjevi za ozakonjenje, ne mogu se više podnijeti. 

Ne znam, šta bih Vam pamteno savjetovao, ako bi i uspjeli sukladno zakonu ozakoniti taj dio, opet bi trebali evidentirati stvarno stanje u zemljišnim knjigama, suvlasnički omjeri, etažni elaborat, međuvlasnički...

Eventualno, ako bi se ti radovi mogli izvoditi sukladno pravilnik (uz suglasnost svih suvlasnika), pa nakon toga pristupiti izradi novog elaborata i ugovora..

Probajte se raspitati u gradskom uredu za prostorno uređenje, vjerovatno imaju više ovakovih slučajeva u praksi, a svaka situacija je ipak slučaj za sebe.  

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 18. 03. 2023. u 17:21, tajmahal1991 je napisao:

Poštovani,

razmišljam o kupovini stana u potkrovlju koji u vlasnickom listu ima 11 kvadrata. Vlasnistvo nad njim je  1/1 i nema nikakvih tereta.  Navodno je prije 15tak godina promijenjeno kroviste na zgradi i podignuto je visoko potkrovlje te sad navedeni stan s kosinama realno ima cca 16-18 kvarata, ali to nije legalizirano. Zanimaju me pravne posljedice kupovine takvog stana. Može li se pristupiti legalizaciji objekta. Bivsim vlasnicima to nije predstavljalo problem, ali ja bih volio da je sve cisto. Inace stan se nalazi u samom centru grada Zagreba.

Unaprijed zahvaljujem na pomoci!

 

legalizirati se ne može više, osim ako se ponovi to zakonski. Ono što se može je da se napraviti da se ide u izradu projekta nadogradnje postojećeg objekta. Za to ti treba projektant i može se izvesti. Nakon toga objekat treba etažirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, hvala Vam na odgovorima. Ako angaziram projektanta za postupak nadogradnje postojeceg objeka ( u ovom mom slucaju stana u visokom potkrovlju) hocu trebati ishodovati suglasnost svih suvlasnika za navedene preinake s obzirom da se radi o dijelu krovista  dvorisne zgrade. Ono sto mi je trenutno nejasno je dali je kroviste podignuto samo za taj stan ili na citavoj zgradi. Ako bi bilo na citavoj zgradi da li bi onda vlasnik drugog stana u potkrovlju takodjer trebao zajedno samnom pokrenuti postupak nadogradnje i kasnije etaziranja tj. Moje je pitanje mogu li samostalno zatraziti takav zahtjev. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija