Jump to content

Registriranje sportske djelatnosti


Tomex9

Preporučene objave

Pozdrav,

Vidim od ove godine se mogu registrirati sportske djelatnosti u obrtu, da li negdje mogu vidjeti uvjeti koji su potrebni za otvaranje sportske djelatnosti?  

Planiram otvoriti mini teretanu nesto tipa djelatnost "93.13 Fitness centri sportska priprema"   

E sad zanima me da li postoje neki uvjeti za otvaranje toga? I koji su?  

Tipa, da li treba objekat imati WC, svlacionice, tuseve itd. 

Da li trebam imati zaposlenog na recepciji itd? Planiram staviti ulaz preko kartice i to je to, bez stalno zaposlenog na recepciji.  

Treba li vlasnik obrta imati neku posebnu skolu/fakultet za otvaranje toga?  

Isto tako, citao sam da ulaz na otisak prsta je kompliciran, zbog GDPR-a i biometrije itd. To ako bi napravio onda treba praviti poseban ugovor sa klijentima za to?  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Registriranje sportske djelatnosti
prije 4 sati , Tomex9 je napisao:

Pozdrav,

Vidim od ove godine se mogu registrirati sportske djelatnosti u obrtu, da li negdje mogu vidjeti uvjeti koji su potrebni za otvaranje sportske djelatnosti?  

Planiram otvoriti mini teretanu nesto tipa djelatnost "93.13 Fitness centri sportska priprema"   

E sad zanima me da li postoje neki uvjeti za otvaranje toga? I koji su?  

Tipa, da li treba objekat imati WC, svlacionice, tuseve itd. 

Da li trebam imati zaposlenog na recepciji itd? Planiram staviti ulaz preko kartice i to je to, bez stalno zaposlenog na recepciji.  

Treba li vlasnik obrta imati neku posebnu skolu/fakultet za otvaranje toga?  

Isto tako, citao sam da ulaz na otisak prsta je kompliciran, zbog GDPR-a i biometrije itd. To ako bi napravio onda treba praviti poseban ugovor sa klijentima za to?  

Ja znam samo za stručnu spremu treba nešto od ovoga: uvjerenje o završenom kineziološkom fakultetu, programu iz područja sporta u ustanovi za obrazovanje odraslih koji ima odobrenje tijela državne uprave nadležnog za obrazovanje ili priznata stručna ili obrazovna inozemna kvalifikacija iz područja sporta. Znam da priznaju Fitness učilište koje ima oko 200 sati predavanja.

Upisuju se djelatnosti: 93.13 Fitness centri, 85.51 Obrazovanje i poučavanje u području sporta i rekreacije

Upisujete se u registar bez početka rada, onda se online upisujete u registar obrta kod Ministarstva turizma i sporta za upis u nacionalnu evidenciju i onda se vraćate prijaviti početak rada. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 21. 03. 2023. u 8:37, vodovod1 je napisao:

Ja znam samo za stručnu spremu treba nešto od ovoga: uvjerenje o završenom kineziološkom fakultetu, programu iz područja sporta u ustanovi za obrazovanje odraslih koji ima odobrenje tijela državne uprave nadležnog za obrazovanje ili priznata stručna ili obrazovna inozemna kvalifikacija iz područja sporta. Znam da priznaju Fitness učilište koje ima oko 200 sati predavanja.

Upisuju se djelatnosti: 93.13 Fitness centri, 85.51 Obrazovanje i poučavanje u području sporta i rekreacije

Upisujete se u registar bez početka rada, onda se online upisujete u registar obrta kod Ministarstva turizma i sporta za upis u nacionalnu evidenciju i onda se vraćate prijaviti početak rada. 

Ahaa, ali nije mi jasno zasto za 93.13. fitness centar treba neko posebno obrazovanje?  

  

Da pruzam usluge individualnih treninga, itd. onda ima smisla.  

Ali ovo, samo planiram teretanu drzati


Mozda sam krivo napisao u prvoj poruci, bez ovoga sportska priprema, dakle planiram otvoriti samo 93.13 Fitness centri i to je to.  

Nikakve sportske pripreme, individualne treninge itd. 

  

Da li za tu djelatnost treba neka posebna skola? 

Obrt vec imam, samo planiram iznajmiti i urediti prostor, dodati novi pogon u djelatnost (taj prostor) i dodati novu djelatnost 93.13 Fitness centri i to je to.  

uređeno: od Tomex9
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledam ovdje: https://mint.gov.hr/istaknute-teme-sport/nacionalni-informacijski-sustav-u-sportu/evidencija-obrta/23338?fbclid=IwAR25UkS4xW2z7ZGf6H_S_53HfD1w-RDVIA_lMhlnOT60YfGrIManI4zzZdc

93.13. Fitnes Centar - upravljanje sportskom građevinom 

To se moze bez ikakve diplome. 

  

Samo je onda pitanje, kako izdavati racun clanovima na temelju toga. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 24. 03. 2023. u 18:23, Tomex9 je napisao:

Gledam ovdje: https://mint.gov.hr/istaknute-teme-sport/nacionalni-informacijski-sustav-u-sportu/evidencija-obrta/23338?fbclid=IwAR25UkS4xW2z7ZGf6H_S_53HfD1w-RDVIA_lMhlnOT60YfGrIManI4zzZdc

93.13. Fitnes Centar - upravljanje sportskom građevinom 

To se moze bez ikakve diplome. 

  

Samo je onda pitanje, kako izdavati racun clanovima na temelju toga. 

 

 

nabrojano je točno što morate priložiti, za fitnes treba priložiti, nemojte brkati sa upravljanje sportskom građevinom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , vodovod1 je napisao:

nabrojano je točno što morate priložiti, za fitnes treba priložiti, nemojte brkati sa upravljanje sportskom građevinom

Je, ali pise "ukoliko osoba obavlja sportske djelatnosti kao fitnes centar"  

Ali ja ne bi obavljao sportske djelatnosti u fitnes centru, nego bi ga iznajmljivao korisnicima, sto spada pod "upravljanje sportskom građevinom", sto se moze bez struke. 

Drugo je da obavljam ili nudim programe fitnesa, individualne programe itd. to je onda sportska djelatnost. 

Ovo bi bilo fitnes centar/teretana, i samo iznajmljujem prostor korisnicima i to je to, korisnik placa za najam prostora, ja mu ne nudim nista otalo vezano uz sportsku obuku itd.  

Nego je samo pitanje da li mogu otvoriti fitnes centar bez struke, iako necu obavljati sportske djelatnosti u njemu, nego samo najam.  

 

uređeno: od Tomex9
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Tomex9 je napisao:

Je, ali pise "ukoliko osoba obavlja sportske djelatnosti kao fitnes centar"  

Ali ja ne bi obavljao sportske djelatnosti u fitnes centru, nego bi ga iznajmljivao korisnicima, sto spada pod "upravljanje sportskom građevinom", sto se moze bez struke. 

Drugo je da obavljam ili nudim programe fitnesa, individualne programe itd. to je onda sportska djelatnost. 

Ovo bi bilo fitnes centar/teretana, i samo iznajmljujem prostor korisnicima i to je to, korisnik placa za najam prostora, ja mu ne nudim nista otalo vezano uz sportsku obuku itd.  

Nego je samo pitanje da li mogu otvoriti fitnes centar bez struke, iako necu obavljati sportske djelatnosti u njemu, nego samo najam.  

 

najbolje je da ih nazovete jer ste malo nejasni, ima tamo u kontaktima pa dobijete odgovor iz prve ruke

tel. 01/604 2981  sport@mints.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , vodovod1 je napisao:

najbolje je da ih nazovete jer ste malo nejasni, ima tamo u kontaktima pa dobijete odgovor iz prve ruke

tel. 01/604 2981  sport@mints.hr

Poslao sam im mail.

Uglavnom otvaram jdoo vjerovatno, tu se moze sve napraviti bez strucne spreme, SAMO onda je pitanje, da li se moze korisnicima naplacivati clanarina bez da imam zaposlenog nekoga sa strucnom spremom u sportu, sto je isto pitanje...

Uglavnom, moj plan je, napraviti teretanu, bez zaposlenika, na ulazu ce biti otkljucavanje na korisnicke kartice, korisnik dode, plati mjesecnu clanarinu, dobije karticu i pristup teretani i to je to. Nema trenera, individualnih treninga, fitnes programa itd. samo korisnicima naplacujem uslugu koristenja teretane i to je to.  

E sada, pitanje je da li za to treba kakva strucna sprema u vezi sporta.. 
U zakonu o sportu pise da treba za sportske djelatnosti, medutim, razmisljam da ovo moze pod "upravljanje sportskom građevinom", posto ne nudim nista korisnicima od sportskih djelatnosti, samo pristup teretani i to je to.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija