Jump to content

stigla opomena od plinare rn 2019 - zastara ?


alena1

Preporučene objave

Poštovani,

2019 smo se priključili na gradski plin i sve uredno platili. Prije par dana stigla opomena od Plinare za neki dug od 2019  sa opisom servisne usluge. Šokirala sam se- kakve servisne usluge- nikakvu uplatnicu nismo nikada dobili za tako nešto. Imam dva pitanja:

- da li ih mail.om pitati da pošalju dokaz da su nam uopće  ikada ispostavili takvu uplatnicu ?

- da li skratiti priču i potragu za porijeklom uplatnice pozivajući se na zastaru ?

 

Hvala, molim čim prije savjete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , alena1 je napisao:

- da li ih mail.om pitati da pošalju dokaz da su nam uopće  ikada ispostavili takvu uplatnicu ?

I bez dokaza o ispostavi Vas mogu ovršiti.

prije 12 sati , alena1 je napisao:

- da li skratiti priču i potragu za porijeklom uplatnice pozivajući se na zastaru ?

Možete se pozvati na zastaru, ali sve ovisi o tome što su im točno te "servisne usluge", kao i o datumu dospijeća tražbine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam,

zar ispada da oni mogu izmisliti nekakav dug za koji uopće nismo preko 3 g  znali da postoji ? Niti u ugovoru ne piše ništa - gledala sam. Znači za 2 g opet mogu "izmisliti" neki dug i tako unedogled ? Tako meni to izgleda.  Pojasnite mi i da li da ih samo nazovem ili da im se pismeno obratim ?

Hvala još jednom,

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Dana 25. 03. 2023. u 21:27, alena1 je napisao:

Poštovani,

2019 smo se priključili na gradski plin i sve uredno platili. Prije par dana stigla opomena od Plinare za neki dug od 2019  sa opisom servisne usluge. Šokirala sam se- kakve servisne usluge- nikakvu uplatnicu nismo nikada dobili za tako nešto. Imam dva pitanja:

- da li ih mail.om pitati da pošalju dokaz da su nam uopće  ikada ispostavili takvu uplatnicu ?

- da li skratiti priču i potragu za porijeklom uplatnice pozivajući se na zastaru ?

 

Hvala, molim čim prije savjete.

Jedino i i isključivo se pozovite na apsolutnu zastaru potraživanja. Datum dospjeća plaćanja ne može biti "još otvoren" za servisnu uslugu od prije 4 godine. Da li su nekada slali račun ili ne nije bitno, zastara je nastupila nakon godine dana od dana izvršene usluge nebitno da li je izvršena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija