Jump to content

Sutkinja se obraćala mojem bivšem odvjetniku


prvo1

Preporučene objave

Protiv mene je počinjeno teško kazneno djelo. Počinitelj je proglašen krivim no dobio je kaznu blažu nego je to po zakonu. To je i vrhovni sud potvrdio da je bilo kršenje zakona njemu u korist.

Kako sam nastavio da provjeravama zašto nije kažnjen, čak sam i ovo od vrhovnog suda dobio potvrdu... Sutkinja koja je vodila slučaj protiv počinitelja nije zadovoljna mojim angažmanom, te se je obraćatila mojem bivšem odvjetniku. Službeno on odavno mene ne zastupa, i osim toga da smo dobri prijatelji ostali on zakonski nema ništa sa mnom.

Smije li se sutkinja obraćati evo bilo kome, zakonski kao na placu jer on meni nije ništa, i sa kojim pravom to ona smije? zato jer je znala da mi ovaj bude prenio poruku, a poruka je bila i velika prijetnja meni u smisli da ako nastavim sa ovim da počinitelju budu i smanjili kaznu dodatno.

Presuda protiv počinitelja je pravomoćna, no do sad ju nisu proveli.

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 35 minuta, Borbena7 je napisao:

Na koji način mu se obratila? Pismenom koji je sastavni dio sudskog spisa ili?

Otkaz punomoći prileži u spisu?

Usmeno se mu je obratila. Ništa službeno na papiru.

On nije naveden kao moj zastupnik u tom predmetu. On je mene zastupao u prvom djelu predmeta dok se je dokazivala moja nevinost. No dalje u predmetu protiv počinitelja on nije naveden nego ga je tada zamijenila jedna odvjetnica. 

Sutkinja to slučajno zna za njega da me je prije zastupao, dakle zakonski nema poveznice.

 

Dapače, ovo sad što sam ja pokrenuo, nema čak ni sa tom drugom odvjetnicom veze. Znači nigdje ne piše ime tog odvjetnika.
 

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, Borbena7 je napisao:

Rekla-kazala.

pustimo ovo rekla-kazala. to je drugi dio problema. Dokazivanje je moj problem.

Pitanje je moje dali ona to smije? 

Smije li sutkinja raspravljati o predmetu samo tako? Sa "nepoznatom osobom", navodeći moje ime i prezime i predmet.

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 46 minuta, prvo1 je napisao:

pustimo ovo rekla-kazala. to je drugi dio problema. Dokazivanje je moj problem.

Pitanje je moje dali ona to smije? 

Smije li sutkinja raspravljati o predmetu samo tako? Sa "nepoznatom osobom", navodeći moje ime i prezime i predmet.

Sličan slučaj sam imao i ja. 

Prijavio sve(uz dokaze) na etičko povjerenstvo pravosuđa. 

Etičko povjerenstvo odmah odgovorilo da će ispitati slučaj.

Prijava je odbačena uz nerazumljivo objašnjenje i osim puno pisanja, troškova i dozu nerviranja ništa nisam postigao. 

Smatram da što god poduzmete protiv službene osobe, bit će odbačeno jer institucije štite jednu druge.

Privatna tužba kao kazneno djelo isto će vam prouzročiti samo troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 54 minuta, Neno3 je napisao:

Sličan slučaj sam imao i ja. 

Prijavio sve(uz dokaze) na etičko povjerenstvo pravosuđa. 

Etičko povjerenstvo odmah odgovorilo da će ispitati slučaj.

Prijava je odbačena uz nerazumljivo objašnjenje i osim puno pisanja, troškova i dozu nerviranja ništa nisam postigao. 

Smatram da što god poduzmete protiv službene osobe, bit će odbačeno jer institucije štite jednu druge.

Privatna tužba kao kazneno djelo isto će vam prouzročiti samo troškove.

 

Mislim da ipak dopiru takve tužbe do takvih sudaca. iako znam da ne budem postigao ništa prijaviti ću tu sutkinju. Gospođa je iz Varaždina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , prvo1 je napisao:

 Počinitelj je proglašen krivim no dobio je kaznu blažu nego je to po zakonu.

..a poruka je bila i velika prijetnja meni u smisli da ako nastavim sa ovim da počinitelju budu i smanjili kaznu dodatno.

Presuda protiv počinitelja je pravomoćna, no do sad ju nisu proveli.

Ne mogu smanjit ako je pravomoćna presuda tako da ta sutkinja više ne može ništa po pitanju kazne.

Imaju vremena za izvršenje kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Da.

po kojem točno zakonu sutkinja može moje ime spominjati? Plus ja nisam ni povezan sa tim predmetom. Ne razumijem na temelje čega smije?

prije 3 sati , sivko je napisao:

Ne mogu smanjit ako je pravomoćna presuda tako da ta sutkinja više ne može ništa po pitanju kazne.

Imaju vremena za izvršenje kazne.

pokrenuto je remisorno vraćanje spisa i vrhovni sud je utvrdio kršenje zakona. što to znači?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , sivko je napisao:

Znači da se vraća na ponovno odlučivanje sudu koji je sudio.

to i velim da je sutkinja prijetila mi indirektno da ovom budu počinitelju i smanjili kaznu. ovo gore što si napisao "

Ne mogu smanjit ako je pravomoćna presuda tako da ta sutkinja više ne može ništa po pitanju kazne.

Imaju vremena za izvršenje kazne."

 

dakle odugovlače sa izvršenjem, ne žele provesti kaznu a sad i ovo.

Uglavnom dakle moguće je da smanje kaznu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , sivko je napisao:

Može samo ovo riješiti po presudi Vrhovnog ma što to značilo.

 

 

Presuda vrhovnog suda piše da ona nije poštivala zakon, te da je predsudom prekršen zakon u korist počinitelja kaznenog djela. 
 

Kako ona dalje može to rješavati a došlo je do sukoba zbog njezine presude kojom je prekršila zakon. Mogu li ja kako uputiti žalbu na njezin rad, ali da se barem ta pravomoćna presuda održi, naime njezina prijetnja meni (za ovo nemam dokaze fizičke) jer ta da bi ova osoba koja je napravila teško kazneno djelo nad mnom bi mogli čak proći i bez kazne iako je proglašena krivom.

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija