Jump to content

Hrvatska vozacka u zamjenu za staru BiH vozacku


RenyDB

Preporučene objave

Pozdrav..

Imao sam raspravu gdje mi u PP nisu dozvolili hrvatsku vozacku nego me traze da idem u BiH s kojom nemam vise nikakve veze (97' dosao u Hrvatsku).

 

Znaci imam potvrdu o polozenom ispitu u BiH , vozio sam do 2012. dok mi nije istekla i nisam se odlucio produzivat.

Sad zelim napraviti Hrv. vozacku, no oni me traze da prvo produzim vozacku u BiH, a da produzim BiH vozacku moram opet pravit BiH osobnu , a tamo nemam niti prebivaliste niti ikakve veze vise nit zelim tamo ici.

Zna li itko tocno kako stvari stoje oko toga? Znacilo bi mi puno.. hvala i LP.

 

uređeno: od Spitfire
Izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali vidis li ti tu ikakvu logiku?

Hrvatski drzavljanin, s BiH nikakve veze nemam od 97' jos, i umjesto da mi na osnovu polozenog ispita dopuste da napravim vozacku ovdje ( uz naravno lijecnicki pregled ) , ja sad moram ici u BiH i gledat gdje prijavit prebivalište, da osobnu napravim njihovu opet, te da produzim vozacku, i sve to da bi u svojoj zemlji dobio vozacku? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , RenyDB je napisao:

Ali vidis li ti tu ikakvu logiku?

Hrvatski drzavljanin, s BiH nikakve veze nemam od 97' jos, i umjesto da mi na osnovu polozenog ispita dopuste da napravim vozacku ovdje ( uz naravno lijecnicki pregled ) , ja sad moram ici u BiH i gledat gdje prijavit prebivalište, da osobnu napravim njihovu opet, te da produzim vozacku, i sve to da bi u svojoj zemlji dobio vozacku? 

Vozačka mora bit važeća za zamjenu ili istekla do 6 mjeseci.A ionako s tom vozačkom nisi mogao upravljat s vozilom svo to vrijeme jer si je morao zamjeniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Dana 29. 03. 2023. u 1:18, RenyDB je napisao:

Pozdrav..

Imao sam raspravu gdje mi u PP nisu dozvolili hrvatsku vozacku nego me traze da idem u BiH s kojom nemam vise nikakve veze (97' dosao u Hrvatsku).

 

Znaci imam potvrdu o polozenom ispitu u BiH , vozio sam do 2012. dok mi nije istekla i nisam se odlucio produzivat.

Sad zelim napraviti Hrv. vozacku, no oni me traze da prvo produzim vozacku u BiH, a da produzim BiH vozacku moram opet pravit BiH osobnu , a tamo nemam niti prebivaliste niti ikakve veze vise nit zelim tamo ici.

Zna li itko tocno kako stvari stoje oko toga? Znacilo bi mi puno.. hvala i LP.

 

Moraš shvatiti da BiH i Hvatska imaju drugacije propise i zakone.

Ovdje je priča jasna vozački ispit položio si u BiH. Mene zanima zašto si od isteka vozačke dozvole 2012 čekao 11 godina da bi produžio vozačku dozvolu nemoj se ljutiti ali to mi malo zvući paradoksalno. Dođe mi na isto kao kad netko položi vozački ispit i ima potvrdu o položenom vozačkom ispitu a nikad ne podnese zahtjev za izradom vozačke dozvole.

Imaš dvije mogućnosti:

1.Sve riješiti u Bosni tj tamo produžiti BiH vozačku (ako je opće i moguće produžiti obzirom da je 11 godina prošlo od kad ti je istekla pravovaljanost vozačke dozvole).

2. Ako ne želiš imati veze BiH fino u Hrvatskoj položi vozački ispit i ta će te priča koštati nekih okvirno 1000 eura.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija