Jump to content

Podrazumijeva li viša stručna sprema nižu?


Pomozite12345

Preporučene objave

Pozdrav! Zanima me podrazumijeva li visa strucna sprema nizu i gdje mogu naci pravni okvir/tumacenje za isto? Naime, u natjecaju se trazi sss odredjenog smjera koju nemam, ali imam vss istog smjera pa me zanima postoje li zapreke za zaposljavanje u tom slucaju?

nadlezne institucije tvrde da se pod tim uvjetima ne moze zaposliti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

U pravilu je slučaj u javnom sektoru.

Kod privatnika možete probati, čest je slučaj da u oglasima stave i SSS/VŠS/VSS.

Što se tiče javnog sektora ne možete iz razloga što je sve striktno propisano sistematizacijama i uredbama itd.

Primjerice, ako imate 10 godina iskustva u VŠS, a nemate ni dana iskustva u SSS, a poželite raditi u SSS, nećete ispunjavati uvjet, unatoč ovom radnom iskustvu.

Isto je i sa uvjetima za radno mjesto kako vam je opisala Borbena.

U javnom sektoru postoje 3 razine.

I. - VSS

II - VŠS

III - SSS.

Ako nemate propisanu stručnu spremu određene struke, ne ispunjavate uvjet. I uz struku, uvjet je najčešće iskustvo, osim ako se zapošljava vježbenik.

Predlažem pogledati npr. Uredbu o unutarnjem ustrojstvu Carinske uprave (google), pa će Vam biti jasnije.

Iako moram priznati da sam nedavno vidio rješenje o prijmu u državnu službu - magistar prava na radno mjesto - viši zemljišnoknjižni referent, iako je za to radno mjesto prema uredbi definiran stdiij upravne ili geodetske struke u trajanju 3 godine, magistar prava je integrirani diplomski i sveučilišni, te osoba ne bi smjela biti primljena osim ako uz titulu magistra prava nema i VŠS upravni/geodetski.

Moguće da je i greška u pisanju rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija