Jump to content

Ovrha - upit


Jurekk

Preporučene objave

Pozdrav, imam upit u vezi primanja te moje ovrhe. Mozda sam fulao temu. 

Na račun mi je sjela placa za 10 dana obzirom da sam tek poceo raditi. Imam zaštićeni račun te sam poslao novu obavijest o primanjima fini. 

Uz placu mi je sjela nagrada za radni rezultat. Oboje mi je sjelo na moj tekuci racun te me zanima kako i jel moguce to sad prebaciti na zasticeni racun? Jel najbolje otici u finu te njima to objasniti obzirom da su mi jos uvijek ta primanja na tekucem racunu i nisu skinuta zbog ovrhe. 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 31 minuta, Borbena7 je napisao:

Da li je poslodavac upoznat sa otvorenim zaštićenim računom? Kojeg datuma ste ovršeni kad novci još nisu zaplijenjeni?

Novi poslodavac pretpostavljam da nije jos upoznat jer sam tek zaposlen i placu sam dobio tek za nekoliko dana te nevjerjem da je uspio od fine jos dobiti obavijest. Ovrsen sam prije 52 dana. 

Sredstva su cijeli dan idalje na racunu. Da li mogu u fini zatražiti da prebace na zaštićeni račun jer je nagrada za radni rezultat izuzeta iz ovrhe? 

Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Jurekk je napisao:

Novi poslodavac pretpostavljam da nije jos upoznat jer sam tek zaposlen i placu sam dobio tek za nekoliko dana te nevjerjem da je uspio od fine jos dobiti obavijest

Obavijestite ga sami.

prije 10 sati , Jurekk je napisao:

Ovrsen sam prije 52 dana. 

Nije prošao rok po čl. 209. st. 7. OZ-a.

prije 10 sati , Jurekk je napisao:

Sredstva su cijeli dan idalje na racunu.

Po proteku 60-og dana bit će prenesena u korist ovrhovoditelja.

prije 10 sati , Jurekk je napisao:

Da li mogu u fini zatražiti da prebace na zaštićeni račun jer je nagrada za radni rezultat izuzeta iz ovrhe? 

Obratite se novom poslodavcu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Obavijestite ga sami.

Nije prošao rok po čl. 209. st. 7. OZ-a.

Po proteku 60-og dana bit će prenesena u korist ovrhovoditelja.

Obratite se novom poslodavcu.

Meni su rekli da se obratim fini te da ispunim novu potvrdu te da mi ta sredstva proknjize na zasticeni racun. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, Jurekk je napisao:

Meni su rekli da se obratim fini te da ispunim novu potvrdu te da mi ta sredstva proknjize na zasticeni racun. 

Problem je u tome što nemate vremena za "vozanje". Postoji Potvrda uplatitelja o uplati i iznosu sredstava izuzetih od ovrhe/na kojima je ovrha ograničena sukladno odredbama Ovršnog zakona, a koju ispunjava uplatitelj na Vaš zahtjev, te je dostavlja FINA-i.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija