Jump to content

Zatvaranje ovrha - punomoć


drumm

Preporučene objave

Poštovanje, 

član obitelji ima tri ovrhe ( dvije manje i jednu veću ) ,pošto je stariji i više nije mobilan kao prije ja sam preuzeo obavezu da mu to pomognem riješiti , fizički , pravno i financijski. 

Osobno nemam nikakvih iskustava pa Vas molim za pomoć . 

Za početak me zanimaju 3 stvari: 

1. Punomoć ( gdje bi on meni dao punomoć za rješavanje dugova )- da li postoji neki obrazac , špranca i što točno napisati u svrhu punomoći 

2. Da li je i ako je , na koji način podmiriti manje ovrhe . Radi se o A1 ( Vip) i HZZO .

3. Kakva je procedura kad zatvorim ove dve manje. Što mi treba od papira ( potvrda ) i kome ih sve treba dostaviti.

Svaka pomoć i savjet su dobro došli.

Hvala svima unaprijed ! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 41 minuta, Borbena7 je napisao:

U kojoj fazi su te ovrhe? Što je posljednje zaprimio za svaku od tih ovrha?

Pozdrav , ova najveća se naplaćuje preko plaće ( zaštićeni račun)  , a ove dvije manje su na čekanju ( one su na na 2. i 3. mjestu u očevidniku ) . Te dvije bih zatvorio .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, drumm je napisao:

a ove dvije manje su na čekanju ( one su na na 2. i 3. mjestu u očevidniku ) . Te dvije bih zatvorio .

Za podatke o uplati obratite se ovrhovoditeljima ili njihovim punomoćnicima u tim postupcima, pa neka se oni povuku sa FINA-e po namirenju duga. Možete komunicirati i putem maila kao da komunicira ovršenik tj. bez punomoći ili telefonski. Također, uplatu možete izvršiti i onako kako su oni tražili prilikom podnošenja zahtjeva FINA-i.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Za podatke o uplati obratite se ovrhovoditeljima ili njihovim punomoćnicima u tim postupcima, pa neka se oni povuku sa FINA-e po namirenju duga. Možete komunicirati i putem maila kao da komunicira ovršenik tj. bez punomoći ili telefonski. Također, uplatu možete izvršiti i onako kako su oni tražili prilikom podnošenja zahtjeva FINA-i.

 Hvala na odgovru.

Na obe manje ovrhe su javni bilježnici punomoćenici , jel to znači da mogu otići osobno do njih i dogovoriti podmirenje.

Ispričavam se na ovakvim pitanjima, jednostavno nemam iskustva...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, drumm je napisao:

Na obe manje ovrhe su javni bilježnici punomoćenici , jel to znači da mogu otići osobno do njih i dogovoriti podmirenje

Ne, JB nisu punomoćnici već sudski povjerenici koji su proveli ovršni postupak. Punomoćnik je onaj tko zastupa ovrhovoditelja, pa tamo u pismenu gdje su navedene stranke, piše ovrhovoditelj xy, zastupan po punomoćniku... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 04. 04. 2023. u 22:38, Borbena7 je napisao:

Ne, JB nisu punomoćnici već sudski povjerenici koji su proveli ovršni postupak. Punomoćnik je onaj tko zastupa ovrhovoditelja, pa tamo u pismenu gdje su navedene stranke, piše ovrhovoditelj xy, zastupan po punomoćniku... 

Da sam bar prije pročitao , nebi išao do JB . Tamo su mi rekli isto što i vi. Znači jednu ovrhu sam zatvorio  i rečeno mi da sam zovem pravnu službu ( hzzo je u pitanju) ,nitko se ne javlja...

Čudi me da je mehanizam ovršavanja maltene automatiziran , dok je skidanje sa Fine nakon podmirenja ovrhe ovisi i o dobroj volji ovrhovoditelja, tipa " mi smo vas čekali sad vi čekajte nas ..."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, drumm je napisao:

Znači jednu ovrhu sam zatvorio  i rečeno mi da sam zovem pravnu službu ( hzzo je u pitanju) ,nitko se ne javlja...

Obratite im se pisanim putem. Pošaljite im podnesak sa dokazom o uplati po točno navedeno dugovanju koje se vodi na FINA-i pod određenim poslovnim brojem, te navedete da tražite hitno povlačenje osnove s naplate, a sve pod prijetnjom protuovrhe.

prije 9 minuta, drumm je napisao:

Čudi me da je mehanizam ovršavanja maltene automatiziran , dok je skidanje sa Fine nakon podmirenja ovrhe ovisi i o dobroj volji ovrhovoditelja, tipa " mi smo vas čekali sad vi čekajte nas ..."

Ne boje se da će doći do dvostruke naplate, tako da za njih nema štete. A ovo bi bila kao štetna posljedica za dužnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija