Jump to content

otkaz kao višak,otpremnina ,isti posao drugi naslov


viktorija56

Preporučene objave

Poštovani,

molim Vas odgovor na nekoliko pitanja.

Dobila sam otkaz kao tehnološki višak u kojem imam pravo i na otpremninu koja će mi biti isplaćena tek nakon kraja otkaznog roka.U slučaju ako ja tijekom otkaznog roka nađem drugi posao ne gubim pravo na otpremninu jel tako?

Isto tako poslodavac nakon davanja otkaza kao višak, bivšim kolegicama u prethodnom razdoblju objavio  je nakon toga oglas u kojem traži djelatnike na istoj poziciji  samo je napisao  drugi naziv radnog mjesta?

Što učiniti u tom slučaju s obzirom da je sastav posla isti,što se i vidi iz oglasa koji je bio objavljen a poslodavac mora obavijestiti u roku od 6 mjeseci ako se pojavi potreba za poslom istog djelatnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , viktorija56 je napisao:

Što učiniti u tom slučaju s obzirom da je sastav posla isti,što se i vidi iz oglasa koji je bio objavljen a poslodavac mora obavijestiti u roku od 6 mjeseci ako se pojavi potreba za poslom istog djelatnika.

Možete pokušati prijaviti inspekciji kako bi utvrdili eventualne nepravilnosti. Samo što ne možete znati hoće li na kraju to radno mjesto biti isto i što će drugim djelatnicima stajati u Ugovoru. Ako poslodavac raspolaže sa više firmi, tada je moguće da time manipulira pa ako Vama da otkaz na jednom mjestu u jednoj firmi, ali zaposli osobu u drugoj firmi na istom radnom mjestu ukoliko tamo za time ima potrebe, tada je pravno "čist". 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Slyder je napisao:

Možete pokušati prijaviti inspekciji kako bi utvrdili eventualne nepravilnosti. Samo što ne možete znati hoće li na kraju to radno mjesto biti isto i što će drugim djelatnicima stajati u Ugovoru. Ako poslodavac raspolaže sa više firmi, tada je moguće da time manipulira pa ako Vama da otkaz na jednom mjestu u jednoj firmi, ali zaposli osobu u drugoj firmi na istom radnom mjestu ukoliko tamo za time ima potrebe, tada je pravno "čist". 

Hvala na informaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija