Jump to content

Otkazni rok na bolovanju


nevina

Preporučene objave

Trenutno sam na bolovanju skoro pola godine zbog operacije. Liječenje jos nije završeno, ali ce biti kroz nekih mjesec dana i tada sam se planirala vratiti na posao. Međutim zbog novonastalih zdravstvenih okolnosti nazalost vise necu moci raditi stari posao. Nakon isteka bolovanja otisla bi raditi kod drugog poslodavca na posao primjereniji mom zdravstvenom stanju.

Pitanje: sto napraviti da se ne moram skinuti s bolovanja (jer ne mogu zbog lijecenja a i nisam sposobna vise raditi taj posao) a da mogu za mjesec dana ici kod novog poslodavca? Da li bi mogla dati otkaz - da mi tece otkazni rok (mozda u dogovoru s poslodavcem?) dok sam na bolovanju jos tih mjesec dana? Ili mi je jedina šansa inzvaredni otkaz nakon tih jos mjesec dana bolovanja? 

Imam i godišnjeg odmora, ali ga ne bi koristila jer liječenje jos traje, nego bi ostala na bolovanju, da se nesto nepredviđeno ne desi u tih mjesec dana.

Imate li mozda neki drugi prijedlog?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , nevina je napisao:

Trenutno sam na bolovanju skoro pola godine zbog operacije. Liječenje jos nije završeno, ali ce biti kroz nekih mjesec dana i tada sam se planirala vratiti na posao. Međutim zbog novonastalih zdravstvenih okolnosti nazalost vise necu moci raditi stari posao. Nakon isteka bolovanja otisla bi raditi kod drugog poslodavca na posao primjereniji mom zdravstvenom stanju.

Pitanje: sto napraviti da se ne moram skinuti s bolovanja (jer ne mogu zbog lijecenja a i nisam sposobna vise raditi taj posao) a da mogu za mjesec dana ici kod novog poslodavca? Da li bi mogla dati otkaz - da mi tece otkazni rok (mozda u dogovoru s poslodavcem?) dok sam na bolovanju jos tih mjesec dana? Ili mi je jedina šansa inzvaredni otkaz nakon tih jos mjesec dana bolovanja? 

Imam i godišnjeg odmora, ali ga ne bi koristila jer liječenje jos traje, nego bi ostala na bolovanju, da se nesto nepredviđeno ne desi u tih mjesec dana.

Imate li mozda neki drugi prijedlog?

 

Hvala

1. otkazni rok ne teče za vrijeme bolovanja.

2. Za izvanredni otkaz mora postojati pravovaljani razlog kojeg morate dokazati.

3. Godišnji je Vaše pravo , ali i obveza te Vam poslodavac mora isplatiti naknadu ili isti morate iskoristiti .

Pokušajte postići sporazum s poslodavcem o prestanku radnog odnosa objasnivši mu pritom ovdje navedeno, da zbog zdravstvenog stanja niste više u mogućnosti obavljati poslove iz Ugovora o radu. 

Ne vidim zašto Vam poslodavac u ovim okolnostima nebi izašao ususret. A, ako ćete Ugovor ipak otkazati redovnim putem, tada GO teče za vrijeme otkaznog roka.

Ipak, hoće li Vam omogućiti GO ili isplatiti naknadu za isti o tome će odluku donijeti sam poslodavac.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija