Jump to content

Otvaranje pauš. obrta - suvlasništvo lokacije


brane3000

Preporučene objave

Pozdrav. Brzo pitanjce u vezi otvaranja paušalnog obrta doma (adresa prebivališta) na koje nisam baš našao odgovor.

Na adresi, na zemljišnoknjižkome (ZK) izvadku stoje dva vlasnika. Jedan je vlasnik 5/16 udjela, drugi je vlasnik 11/16 udjela.

Jeli potrebno imati dozvolu/dopištenje od oba vlasnika ili je dovoljno imati dopuštnje vlasnika manjeg udjela (5/16)? Ili okrenuto, vlasnika većeg udjela?

Radi se o IT obrtu.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Ako vam prilikom registracije (niste napisali štabi otvorrili - firmu ili obrt ) traže ugovor o najmu prostora,
ili vlasnički list - morate imati suglasnost obadva suvlasnika.
Napisali ste jako malo detalja, pa shodno tome ne mogu vam dati konkretan odgovor, ali, evo, ako otvarate
Obrt, za registraciju istoga vam traže ugovor o najmu ili, ako je prostor vaš - vlasnički list.
Kod registracije Trg. Društva, za njegovo sjedište vam ne traže ni jedno od navedenog - napominjem - za 
sjedište (u kojem možete i raditi određene poslove, kao što je IT djelatnost ) ali, ako nakon registracije 
otvarate poslovnu jedinicu .npr - mesnicu..trebate imati ugovor o najmu ili vlasnički list, ako je isti vaše vlasništvo.- znači - sjedište firme je jedno, a poslovna jedinica (u obrtu - izdvojeni pogon ) je nešto drugo.
Mislim da sam bar malo pomogao.
Pozdrav
P.S - Ja se izvinjavam - u naslovu ste ipak napisali - PAUŠALNI OBRT
to znači da morate imati suglasnost od obadva suvlasnika - izvijnenje još jednom, 
moj previd, jer je vrsta djelatnosti napisana u samom naslovu pitanja.:tikvan:
Ali, nekome će i ovakav prošireni odgovor dobro doči.

uređeno: od frenki zg
dopuna - ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija