Jump to content

Tko smije davati pravno mišljenje?


Torrente

Preporučene objave

Jedno vrijeme sam radio sa pravnicima. Po novome Zakonu o akademskim nazivima ja sam magistar javne uprave. Šefica mi je bila mnogo stroga i odmah na početku rada kod nje tražila me da za komunalno društvo napišem pravno mišljenje o odvjetničkim tarifama. Kako sam završio specijalistički stručni studij javne uprave ja se sa tako nečim prije nisam sreo. Srećom uskočio je kolega pravnik i pomogao mi je napisati to mišljenje (ne znam kako bi ga se još moglo nazvati). 

Ako se to opet negdje desi, smijem li ja pisati tako nešto (može li me se smatrati nadripisarom ako za to nisam ovlašten)? I Imam li pravo da tako nešto pišu pravnici sa 5 i više godina iskustva u struci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 25. 04. 2023. u 11:54, Borbena7 je napisao:

I kako je dalje korišten taj rad?

Sorry na zakašnjenju....
Šefica ga je potpisala pod svoju zaslugu nakon što sam joj ga morao izdeklamirati.
Nakon toga više nisam dobivao sličan zadatak, tko zna zašto....ionako je pravi autor kolega jer ja naprosto ne znam kako bih to sastavio.
Nešto što su na Pravnom faxu zaboravili pokazati nama magistrima j.uprave...☹️

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija