Jump to content

Vodoopskrba i odvodnja


purger12

Preporučene objave

Pozdrav,

Htio bih podijeliti ovu priču i zatražiti pomoć/ savjet od Vas.

Danas je brat od Općinskog Građanskog Suda u Zagrebu javni bilježnik dobio prijedlog za ovrhu koju je podnio ovrhovoditelj Vodoopskrba i Odvodnja.

Pošto nam nije bilo jasno o čemu se radi kontaktirali smo navedenu tvrtku i objasnili nam da se radi o računima iz 2021 godine. Brat niti je vlasnik objekta niti je potpisivao bilo kakav ugovor sa njima, niti je dobio bilo kakav račun za navedenu tvrtku.

Dodatno smo tražili da nam se proslijedili prijepis računa no to nam je odbijeno bez nekog normalnog obrazloženja "nismo Vam u mogućnosti poslati prijepis računa". Usmeno smo dobili podatke za uplatu i shvatili da je ime dužnika zapravo drukčije.

Kao dužnika naveli su mog brata i u dopisu su napisali njegove podatke ime prezime i OIB, a stvarni dužnik je neka druga osoba koja na navedenoj adresi nije nikad živjela barem ne u zadnjih 30 godina. Putem maila poslali smo prigovor u kojem se traži da se odmah povuče prijedlog za ovrhu, te da nam se detaljno objasni od kuda im osobni podaci od brata kad on ništa niti je potpisivao niti je ikada imao veze sa njima.

Dodatno mene zanima i mislim da je ovo kazneno dijelo ne znam od kud njima osobni podaci drugi ljudi koji jednostavno nemaju veze sa njima. Danas nismo stigli kontaktirati agenciju AZOP (Agencija za zaštitu osobnih podataka)

 

Svaki savjet i informacija je dobrodošla unaprijed Hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Vodoopskrba i odvodnja

Nema tu kaznenog djela, a ni osnove za kontaktiranje AZOP-a.

Jeste li dobili samo prijedlog od JB ili i rješenje o ovrsi sa uputom o pravnom lijeku u kojoj jasno piše da imate rok od 8 dana za podnošenje prigovora i to isključivo da se pisanim putem u tri primjerka dostavlja JB? Ako je ovo posljednje u pitanju, čemu onda telefoniranje ili još gore, slanje prigovora putem e-maila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobili smo prijedlog.

Danas mi brat navodi kako je ujutro došlo još nešto od javnog bilježnika vezano za ovu priču oko vodoopskrbe i odvodnje. Poslat će mi sutra pa ću provjeriti o čemu se radi.

Zar nije baratanje tuđim osobnim podacima bez pristanka kazneno djelo?
Tako mogu protiv bilo koga podnijeti prijedlog za ovrhu i ako to sve ignoriramo doći će do javnog bilježnika koji će dalje krenuti pa do suda i na kraju do blokade računa.

Mene samo zanima na temelju čega su došli do osobnih podataka i tog izmišljenog dugovanja? Kad sa njima nismo potpisali nikakav ugovor niti dali ikakvu privolu.

 

Javim sutra tj danas tokom dana što je to točno stiglo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , purger12 je napisao:

Danas mi brat navodi kako je ujutro došlo još nešto od javnog bilježnika vezano za ovu priču oko vodoopskrbe i odvodnje. Poslat će mi sutra pa ću provjeriti o čemu se radi.

Pazite na rokove za prigovor.

prije 11 sati , purger12 je napisao:

Zar nije baratanje tuđim osobnim podacima bez pristanka kazneno djelo?

Ovdje to nije u pitanju.

prije 11 sati , purger12 je napisao:

Tako mogu protiv bilo koga podnijeti prijedlog za ovrhu i ako to sve ignoriramo doći će do javnog bilježnika koji će dalje krenuti pa do suda i na kraju do blokade računa.

Mogu, a ovršenik ima više pravnih lijekova na raspolaganju. Sve ovisi u kojoj fazi postupka prestaje biti pasivan.

prije 11 sati , purger12 je napisao:

Mene samo zanima na temelju čega su došli do osobnih podataka i tog izmišljenog dugovanja?

Zamjena identiteta, očito je u pitanju pogrešan OIB za stvarni dug neke druge osobe.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas je ponovno došao isto prijedlog za ovrhu od strane vodoopskrbe i odvodnje samo za 2022 godinu. Ovdje piše u papiru da protiv ove obavijesti ne može izjaviti prigovor.

Pa zar ovo ne spada pod krađu identiteta?

Ovo je po meni definitivno kazneno djelo krađe identiteta od kuda njima OIB IME I PREZIME ADRESA i drugi osobni podaci? Stvarno oprostite ali ovo je po meni jako jako ozbiljno.

Molim Vas savjet što možemo napraviti da se ovo riješi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , purger12 je napisao:

Ovdje piše u papiru da protiv ove obavijesti ne može izjaviti prigovor.

Tako je, jer se prigovor može podnijeti samo u odnosu na rješenje o ovrsi.

prije 8 sati , purger12 je napisao:

Pa zar ovo ne spada pod krađu identiteta?

Na ovo ste već dobili odgovor.

prije 8 sati , purger12 je napisao:

Ovo je po meni definitivno kazneno djelo krađe identiteta od kuda njima OIB IME I PREZIME ADRESA i drugi osobni podaci? Stvarno oprostite ali ovo je po meni jako jako ozbiljno.

Ostajem pri svome mišljenju.

prije 8 sati , purger12 je napisao:

Molim Vas savjet što možemo napraviti da se ovo riješi?

Pravovremeno uložiti prigovor na rješenje o ovrsi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija