Jump to content

Izbačen iz građevinske zone


ABZ

Preporučene objave

Poštovani,

Zanimaju me iskustva onih čija su zemljišta uslijed izmjena i dopuna urbanističkih planova nekog grada bili izbačeni iz zone gradnje u zonu gdje gradnja više nije dozvoljena.
Ukoliko je netko imao takvo iskustvo, da li je poduzimao nešto konkretno po tom pitanju?
Odnosno, da li strana je koja je ispala oštećena smanjenjem vrijednosti zemljišta ima pravo na obeštećenje ili povratak u prvobitnu zonu?
Imam takav slučaj, već sam pisao na tu temu, no doduše malo nejasno, pa ponavljam pitanje.
Vlasnik sam zemljišta koje je izbačeno iz zone mješovite namjene u zonu MR (razvoj). Unatoč mojm primjedbama da se nalazim u izgrađenom dijelu građ. područja, sa svom infrastrkuturom na zemljištu, te okružen sa građevinskim zemljištima koja su izgrađana, ili na kojima se trenutno čak gradi - gradski odjel za prostorno uređenje ne daje mi nikakav suvisao odgovor za to, osim odgovora - ne prihvyća se.
S druge strane, isti taj odjel načelno priznaje pogrešku, ali istodobono moj zahtjev odbija.
Hvala na konkretnim informacijama i savjetima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija