Jump to content

Tuđe masline u mojoj parceli


Ben Dover

Preporučene objave

Pozdrav, kako se legalno mogu rijesiti tudih maslina iz moje parcele (bez placanja)?

 

Prije 8 godina sam kupio parcelu od 100 kvadrata da imam izlaz na cestu. Naknadno sam doznao da u ugovoru pise da moram vlasnicima omoguciti pristup maslinama. Na parceli su 4 masline od 3 vlasnika. Zbog tih maslina parcelu ne mogu koristiti za nista drugo osim prolaska do moje druge parcele. Ne mogu niti jedno auto parkirati jer smetaju masline... Glavni razlog zasto sam je kupio je to sto mi je prijasnji vlasnik stalno govorio da nije u redu da ja prelazim preko njegovog terena. A sada je u redu kada taj isti vlasnik jedne masline dolazi svake godine nenajavljeno kositi (odakle uopce njemu pravo da kosi moju travu? I to samovoljno), rezati i brati maslinu. Drugi vlasnik nikad do sad nije dolazio raditi nista od toga. A treci vlasnik je preminuo i takoder nikad nije odrzavao niti brao svoje dvije masline...

Ispada da sam ja njima poklonio 10000€ samo da mi oni ne prigovaraju sta ja prozalim preko tude parcele...

Ovaj koji dolazi kositi i brati trazi 500€ za svoju maslinu i nakon sta poreze grane na maslini, deblje grane odnese a tanke grane ostavi na mojoj parceli. 

Ja sam sada sve te grane skupio ispod njegove masline i on ih nije uklonio vec 15 dana iako sam ga vidio da je prosao s autom i vidio je da to stoji ispod masline.

Ponavljam, ja tu parcelu ne mogu koristiti za apsolutno nista zbog tih maslina! Ne mogu parkirati auto jer smetaju masline. Ne mogu ograditi parcelu zidom jer smetaju masline. Moram uskoro iskopati kanalizaciju a ne mogu jer smetaju masline...

 

Ima li ko kakav savjet?

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Danate je napisao:

Piše li pristup masilinama samo ili pišu i masline da su njihove?

Morat cu u utorak pitati odvjetnika. Kod njega mi je ugovor. Spaja mi te dvije parcele u jednu i radi legalizaciju kuce. I to traje vec 4 godine. Kod nas za sve treba desetljece da se nesto napravi... Osim ako ne "lobiras" kod pravih osoba...

A na sta ciljas?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 29. 04. 2023. u 22:35, Danate je napisao:

Piše li pristup masilinama samo ili pišu i masline da su njihove?

Stranke su suglasne da predmet kupoprodaje nisu 4 (četiri) stabla maslina koja se nalaze na zemljištu, te da su Prodavatelji ovlašteni na nesmetani prolaz do istih u svrhu održavanja i branja plodova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 15. 05. 2023. u 10:51, Ben Dover je napisao:

Stranke su suglasne da predmet kupoprodaje nisu 4 (četiri) stabla maslina koja se nalaze na zemljištu, te da su Prodavatelji ovlašteni na nesmetani prolaz do istih u svrhu održavanja i branja plodova.

Masilne su njihove kao i imaju pravoprolaza do njih. Tu je sve čisto. Realno budi sretan ako kose nešto. Probaj jedino dogovoriti da maknu grane.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo kao sto sam napisao u prvom postu, meni te masline smetaju. Ja na parcelu od 120m2 ne mogu parkirati jedno jedino auto! Ne mogu ograditi zid, ne mogu se prikljuciti na kanalizaciju.... Sve zbog dvije litre ulja sta on pobere godisnje!!??

Valjda zakon razumije razliku izmedu 10000€ koje sam ja platio i njegove dvije litre ulja godisnje?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Ben Dover je napisao:

Samo kao sto sam napisao u prvom postu, meni te masline smetaju. Ja na parcelu od 120m2 ne mogu parkirati jedno jedino auto! Ne mogu ograditi zid, ne mogu se prikljuciti na kanalizaciju.... Sve zbog dvije litre ulja sta on pobere godisnje!!??

Valjda zakon razumije razliku izmedu 10000€ koje sam ja platio i njegove dvije litre ulja godisnje?!


Prema ugovoru to je njihovo, maline i pravo prilaska maslinama.

Zakon kao takav priznaje ugovor, neće gledati vrijednosti. Po meni jedna od opcija je da otkupiš masline, realno dobro su te prešli.
 

uređeno: od Danate
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija