Jump to content

Susjedove ovce pod prozorom


Tanjas88

Preporučene objave

Poštovani,

Kupili smo kuću prije 5 godina u ovom mjestu, Susjed ima stado ovaca nekih 40-50 komada i kada smo mi uselili on je odmah postavio žicu na među i tu pušta te ovce da šetaju. To je ogromna površina uredno je ogradio svoja polja gdje obraduje da tamo ne mogu i tako sada mi iz dnevnog boravka gledamo njegove ovce čim izađemo iz kuće na udaljenosti od 3 m je ta ograda i životinje koje objavljanja nuždu, tu smrdi užasno i oko toga svega lete ogromne muhe koje ulaze u kuću. A povrh svega svakoj drugoj ovci je stavio zvono neko veliko oko vrata pa to iritantno zvoni Non stop kad god one se pomaknu, a najgore je ljeti kada ih niti po noći ne zatvara.

Opcija da razgovaramo sa njime ne postoji jer on se samo hoće svađati i vrijeđa nas, prijeti nam policijom i nekim tužbama a mi skandale ne želimo. 
 

Uglavnom moje pitanje je pravno jel mi možemo nešto učiniti ili kome prijaviti to?  Ili naposljetku mozda je to sve legalno i normalno, nemam pojma došli smo iz grada na selo pa nemojte zamjeriti.

uređeno: od Tanjas88
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Tanjas88 je napisao:

Poštovani,

Kupili smo kuću prije 5 godina u ovom mjestu, Susjed ima stado ovaca nekih 40-50 komada i kada smo mi uselili on je odmah postavio žicu na među i tu pušta te ovce da šetaju. To je ogromna površina uredno je ogradio svoja polja gdje obraduje da tamo ne mogu i tako sada mi iz dnevnog boravka gledamo njegove ovce čim izađemo iz kuće na udaljenosti od 3 m je ta ograda i životinje koje objavljanja nuždu, tu smrdi užasno i oko toga svega lete ogromne muhe koje ulaze u kuću. A povrh svega svakoj drugoj ovci je stavio zvono neko veliko oko vrata pa to iritantno zvoni Non stop kad god one se pomaknu, a najgore je ljeti kada ih niti po noći ne zatvara.

Opcija da razgovaramo sa njime ne postoji jer on se samo hoće svađati i vrijeđa nas, prijeti nam policijom i nekim tužbama a mi skandale ne želimo. 
 

Uglavnom moje pitanje je pravno jel mi možemo nešto učiniti ili kome prijaviti to?  Ili naposljetku mozda je to sve legalno i normalno, nemam pojma došli smo iz grada na selo pa nemojte zamjeriti.

 

Ljudi na selu imaju domaće životinje.
U prostornom planu svake općine navodi se minimalna udaljenost objekata za uzgoj životinja od najbiližeg objekta za stanovanje, a bazira se na broju uvjetnih grla. (zavisi o vrsti uzgoja).
Probajte na Općini pitati komunalnog redara, vezano za buku i smrad. Ostalo ne vjerujem da bude prošlo, ovce se smiju šetati po njegovoj parceli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija