Jump to content

Natkrivanje balkona


Maja1234567

Preporučene objave

Poštovani,

živim na 1. katu zgrade od 10-ak stanova.

Htjela bih natkriti otvoreni balkon (na strani koja je suprotna ulazu u zgradu, dakle, nije pročelje) konstrukcijom tipa krovića koji bi bio naslonjen na fasadu i poduprt stupovima, strane bi ostale slobodne kao i dosad.

Koliko mi je poznato, građevinska dozvola za takav zahvat nije potrebna, no zanima me je li potrebna suglasnost sustanara i, ako jest, u kojem postotku.

Susjed koji živi direktno iznad balkona je usmeno izjavio da nema ništa protiv, no njegovu suglasnost bih svakako preventivno zatražila i u pisanome obliku.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 29. 04. 2023. u 21:05, Maja1234567 je napisao:

Poštovani,

živim na 1. katu zgrade od 10-ak stanova.

Htjela bih natkriti otvoreni balkon (na strani koja je suprotna ulazu u zgradu, dakle, nije pročelje) konstrukcijom tipa krovića koji bi bio naslonjen na fasadu i poduprt stupovima, strane bi ostale slobodne kao i dosad.

Koliko mi je poznato, građevinska dozvola za takav zahvat nije potrebna, no zanima me je li potrebna suglasnost sustanara i, ako jest, u kojem postotku.

Susjed koji živi direktno iznad balkona je usmeno izjavio da nema ništa protiv, no njegovu suglasnost bih svakako preventivno zatražila i u pisanome obliku.

Unaprijed hvala na odgovoru.

čim se mijenja površina stana ili kuće potrebna je građevinska dozvola. Kako je krović naslonjen na fasadu time se povećava neto površina stana jer je koeficijent za natrkivenu i nenatrkivenu terasu različit. Za dobivanje građevinske dozvole na objektu koji ima više suvlasnika potreba je suglasnost svih suvlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija