Jump to content

Povlačenje punomoci i tuzbe


pakulica90

Preporučene objave

Zanima me slijedeće, u jednoj tuzbi sam dao punomoc brai nikakve obavijesti nisam više imao o ničemu. Utvrdio sam nedavno da je stvar krenula u potpuno suprotnom smjeru te da isti koristi stvari s kojima se ne slažem. Tipa daje izjave lažnih svjedoka a ja o ničemu nisam upoznat. Po dopisima ispada da mi skupa to sve radimo, tipa on se pojavi na ročištu i govori i u moje ime. Dugo mi je odbijao reci ista o svemu pa sam tražio na drugi način.

E sada ja ne zelim uopće biti dio te njegove tužbe niti da tu postoji neka moja punomoc i šta trebam napraviti jer smo mi oba nasljednika od oca ali ja se ne slažem sa njegovim izjavama i ne sviđa mi se kad sam vidio da se koristi izjavama lažnih svjedoka i u moje ime (i svoje)na sudu traži stvari koje ja niti ne zelim.

Što moram napraviti i koje su mi posljedice ovoga šta je dosad radio bez mog znanja. Njega je odvjetnik obavještavao i o ročištima,  i on tamo ide kod odvjetnika a ja o ničemu nisam imao saznanja.

Molim hitnu pomoc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

potrebno je da opozovete punomoć i taj opoziv dostavite formalnim putem sudu (AR poštanska pošiljka ili, još bolje, putem e-građani). Forma opoziva treba biti u jednakovažećoj formi kao i punomoć - ako je punomoć bila ovjerena kod javnog bilježnika, treba biti i opoziv. Sadržaj opoziva može biti jednostavan, ali je potrebno navesti sve bitne elemente (datum i broj punomoći koja se opoziva, podaci o opunomoćeniku i opunomoćitelju, datum, potpis...) - možete kao primjer koristiti opoziv na linku https://mtoken.gov.hr/doc/opoziv_punomoc.pdf

Ukoliko ste tužitelj (jedan od), tužbu povlačite jednostavom izjavom upućenom sudu (AR ili e-građani) te je u podnesku važno da se referirate na broj spisa pod kojim se predmet vodi kod naslovnog suda, da navedete generalije tužitelja i tuženika te da samo napišete da povlačite tužbeni zahtjev u cijelosti (ukoliko djelomično, objasniti na što se povlačenje odnosi).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 minuta, lawbydesign je napisao:

Pozdrav,

potrebno je da opozovete punomoć i taj opoziv dostavite formalnim putem sudu (AR poštanska pošiljka ili, još bolje, putem e-građani). Forma opoziva treba biti u jednakovažećoj formi kao i punomoć - ako je punomoć bila ovjerena kod javnog bilježnika, treba biti i opoziv. Sadržaj opoziva može biti jednostavan, ali je potrebno navesti sve bitne elemente (datum i broj punomoći koja se opoziva, podaci o opunomoćeniku i opunomoćitelju, datum, potpis...) - možete kao primjer koristiti opoziv na linku https://mtoken.gov.hr/doc/opoziv_punomoc.pdf

Ukoliko ste tužitelj (jedan od), tužbu povlačite jednostavom izjavom upućenom sudu (AR ili e-građani) te je u podnesku važno da se referirate na broj spisa pod kojim se predmet vodi kod naslovnog suda, da navedete generalije tužitelja i tuženika te da samo napišete da povlačite tužbeni zahtjev u cijelosti (ukoliko djelomično, objasniti na što se povlačenje odnosi).

Hvala, želim povući sve u cijelosti. Što će onda biti dalje sa tužbom te koje ću ja imati posljedice zbog povlačenja, recimo u novčanom smislu ili nekom drugom.

Tuzba je bila jer se on nije slagao sa ostavinskom i sud je uputio obojicu u podizanje tužbe. On sam kaže da je sam dignuo te kasnije mene tražio punomoc. I cijelo ovo vrijeme sam radi što njemu odgovara, bez obavijesti i pitanja mene. A kad sam sve vidio ne slažem se s ničim iz njegovih dopisa u kojima govori i u moje ime.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 minuta, pakulica90 je napisao:

Hvala, želim povući sve u cijelosti. Što će onda biti dalje sa tužbom te koje ću ja imati posljedice zbog povlačenja, recimo u novčanom smislu ili nekom drugom.

S obzirom da razlog povlačenja nije udovoljavanje tužbenom zahtjevu, bit ćete dužni platiti potrebne (opravdane) troškove tuženika prema odluci suda, ali za očekivati je da takva odluka bude donesena tek prilikom presuđivanja u predmetu, a s obzirom da će se postupak nastaviti i nakon što vi povučete tužbu i odreknete se tužbenog zahtjeva. Drugi će tužitelj nastaviti postupak te ako 100% uspije sa svojim tužbenim zahtjevom, tuženiku sud može naložiti plaćanje svih troškova postupka pa tako tužitelj(i) ne bi platili ništa. Predlažem da troškove ne spominjete u podnesku kojim tužbu povlačite i odričete se tužbenog zahtjeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 02. 05. 2023. u 12:40, lawbydesign je napisao:

S obzirom da razlog povlačenja nije udovoljavanje tužbenom zahtjevu, bit ćete dužni platiti potrebne (opravdane) troškove tuženika prema odluci suda, ali za očekivati je da takva odluka bude donesena tek prilikom presuđivanja u predmetu, a s obzirom da će se postupak nastaviti i nakon što vi povučete tužbu i odreknete se tužbenog zahtjeva. Drugi će tužitelj nastaviti postupak te ako 100% uspije sa svojim tužbenim zahtjevom, tuženiku sud može naložiti plaćanje svih troškova postupka pa tako tužitelj(i) ne bi platili ništa. Predlažem da troškove ne spominjete u podnesku kojim tužbu povlačite i odričete se tužbenog zahtjeva.

Uzas. Pa ti troškovi tuženik su veliki baš zato jer je ovaj koristio lažne svjedoke pa je njihovih došlo još više i ljudi su govorili istinu. Šta je najgore u dopisima u kojima on traži svjedoke piše da smo ih obojica tražili, on na sudu daje izjave u množini, odnosno u moje ime govori. A kada sam počeo saznavati odbijao mi je pokazati ikakve dopise. Koristio je priliku jer ja nemam vremena za nista od toga. A meni to ništa niti ne znači u životu pogotovo mi se naježila koža što sa lažnim svjedocima tvrdi neistinu.

Osjećam se užasno. Ispričao sam se svim tuženima i samo želim da se maknem od svega. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , pakulica90 je napisao:

Uzas. Pa ti troškovi tuženik su veliki baš zato jer je ovaj koristio lažne svjedoke pa je njihovih došlo još više i ljudi su govorili istinu. Šta je najgore u dopisima u kojima on traži svjedoke piše da smo ih obojica tražili, on na sudu daje izjave u množini, odnosno u moje ime govori. A kada sam počeo saznavati odbijao mi je pokazati ikakve dopise. Koristio je priliku jer ja nemam vremena za nista od toga. A meni to ništa niti ne znači u životu pogotovo mi se naježila koža što sa lažnim svjedocima tvrdi neistinu.

Osjećam se užasno. Ispričao sam se svim tuženima i samo želim da se maknem od svega. 

Nažalost, to što niste bili upoznati s time što se dešava ne oslobađa vas odgovornosti jer ste punomoć svojevoljno potpisali. Imate mogućnost pokretanja spora radi zlouporabe povjerenja (od strane tužitelja). Naravno, takvu tužbu možete podnijeti i predostrožnosti radi, zajedno s otkazivanjem punomoći i povlačenjem tužbe i tužbenog zahtjeva. Njeno podnošenje nešto će vas koštati, ali možda ćete se osjećati bolje te uvijek možete tužbeni zahtjev povući, ovisno o razvoju situacije u prvotnom postupku. Naravno, takav vaš postupak bi ujedno otežao tužitelju u prvotnom postupku i doveo u pitanje vjerodostojnost njegovih iskaza...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija