Jump to content

Prijava bez dokumentacije


Evolet5

Preporučene objave

Dobar dan. U situaciji sam da trenutno određujem otkazni rok kod starog poslodavca. Novi poslodavac je rekao da kad dobijem papire od staroga poslodavca da će me onda ići prijaviti kod sebe. Mene zanima da li mene novi poslodavac može prijaviti bez imanja fizičke dokumentacije (Hzmo/Hzzo) s obzirom da znam da stari poslodavac neće odmah poslati papire po odjavi nego će od odjave proći najmanje 10ak dana? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav. Može vas prijaviti bez papira odjave s HZMO i HZZO jer je sada sve elektronski i online te ako vas stari poslodavac pravilno odjavi (s točnim datumom), novi vas može prijaviti bez problema. Važno je da imate svoj broj osiguranika na HZMO jer vas bez toga novi poslodavac ne može prijaviti (piše vam, recimo, i na prijavi na HZMO starog poslodavca za koju pretpostavljam da je imate). PK obrazac svakako morate donijeti novom poslodavcu u papirnatom obliku. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 03. 05. 2023. u 11:36, lawbydesign je napisao:

Pozdrav. Može vas prijaviti bez papira odjave s HZMO i HZZO jer je sada sve elektronski i online te ako vas stari poslodavac pravilno odjavi (s točnim datumom), novi vas može prijaviti bez problema. Važno je da imate svoj broj osiguranika na HZMO jer vas bez toga novi poslodavac ne može prijaviti (piše vam, recimo, i na prijavi na HZMO starog poslodavca za koju pretpostavljam da je imate). PK obrazac svakako morate donijeti novom poslodavcu u papirnatom obliku. 

Ok, da li moj stari poslodavac po odjavi meni dostavlja išta elektronskim putem prije slanja papira fizički ili dobijam samo fizički papire?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 06. 05. 2023. u 13:14, Evolet5 je napisao:

Ok, da li moj stari poslodavac po odjavi meni dostavlja išta elektronskim putem prije slanja papira fizički ili dobijam samo fizički papire?

U pravilu vam sve može poslati mailom jer je riječ o soft-copy dokumentima. Sve ovisi o poslodavcu te možete zatražiti slanje mailom ako vam je hitno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija