Jump to content

područne jedice-šta je to??


anonimno

Preporučene objave

zna li nekošta su to područne jedinice ministarstva'hitno mi treba pomoć za žalbu.ima li u sisiačkomoslavačkoj županiji ta područna jedinica i radi li u njoj pravnik?Je li to isto što i Centar za pomoć braniteljima.bio sam tamo ali mi ništa pametno nisu rekli nego me samo uputili na odvjetnika za kojeg nemem para (nezaposlen)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

to su ti odjeli za skrb HV, koji se sada zovu područne jedinice Ureda državne uprave, Služba za društvene djelatnosti i postoje u svakoj županiji....

ma ne terbasju meni ti jer oni su donijeli rješenje na koje se hoću žaliti.meni treb područna jedinica ministarstva koja navodno postoji u svakoj županiji i pomažu braniteljima..ima li takva područna jedinica u sisku, jeli tko bio kod njih i jesu li išta pomogli.Je li to isto što je i Centar za pomoć braniteljima??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

je napisao:

to su ti odjeli za skrb HV, koji se sada zovu područne jedinice Ureda državne uprave, Služba za društvene djelatnosti i postoje u svakoj županiji....

ma ne terbasju meni ti jer oni su donijeli rješenje na koje se hoću žaliti.meni treb područna jedinica ministarstva koja navodno postoji u svakoj županiji i pomažu braniteljima..ima li takva područna jedinica u sisku, jeli tko bio kod njih i jesu li išta pomogli.Je li to isto što je i Centar za pomoć braniteljima??

Kolega očito misli na područne jedinice Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, koje su trebale biti osnovane temeljem odredbe članka 122. stavka 5. Zakona:

"Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti pruža stručnu i pravnu pomoć hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji putem svojih područnih jedinica osnovanim u svakoj županiji i Gradu Zagrebu i to:

– u ostvarivanju statusnih prava hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji,

– u ostvarivanju prava na stambeno zbrinjavanje, a osobito putem izvida u kojima se utvrđuju uvjeti stanovanja hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji te stambene potrebe,

– u postupku prekvalifikacije i samozapošljavanja hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata,

– u pružanju psihosocijalne pomoći,

– u provođenju programa profesionalne rehabilitacije,

– u ostvarivanju prava na invalidsku i obiteljsku mirovinu,

– u postupku ekshumacije i identifikacije hrvatskih branitelja."

 

Dakle, ako tražiš "stručnu i pravnu pomoć" to je to. Područne jedinice bi trebale biti u županijskim središtima (npr. Sisak). Da li su osnovane u tvojoj županiji, na kojoj adresi, da li su ekipirani s pravnicima (trebali bi biti jer se kaže da pružaju i pravnu pomoć) i koliko su isti kvalitetni - ne znam, ali se nadam da će ti te podatke reći netko drugi.

Pozdrav!

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim da mi netko od vas koji to znate , objasnite što je to vojno povjerenstvo. Neki dan na civilnoj za mirovinu rečeno mi je da oni neće donjeti odluku već da predmet ide na vojno povjerenstvo. Što mogu očekivati ( RVI 30% do 2.mj. 08, dragovoljac, nezaposlen već dugi niz god. ). Da li ja trebam još neku dokumentaciju za to povjerenstvo, ili se ne moram ničemu nadati. pozdrav. :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija