Jump to content

Otkaz


CANDY0000

Preporučene objave

Pozdrav,

Dao sam otkaz pismenim oblikom za vrijeme bolovanja. U firmi sam manje od 6mj, sa ugovorom na neodređeno, te me zanima da li mi otkaz vrijedi sa danom kojim sam naveo te da li je i od toga dana pokrenut otkazni rok, iako sam dobio povratnu informaciju od poslodavca da mi otkaz i otkazni rok ne vrijedi te ga ne mogu dati dok sam još uvijek na bolovanju. Molim Vas za neki stručni savjet i pomoć.

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, CANDY0000 je napisao:

Hvala, u redu, to je što se tiče otkaznog roka, a što je sa samim otkazom? 

Ne proizvodi pravni učinak. Odnosno, isto Vam je dali ga Vi sada ili po povratku sa bolovanja. Jer Vam, kako je navela poštovana Borbena, otkazni rok ne teče za vrijeme bolovanja. Dakle, iz svega navedenog proizlazi kako će Vam otkazni rok početi teći tek po povratku, te će se od tog datuma računati njegovo trajanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Slyder je napisao:

Ne proizvodi pravni učinak. Odnosno, isto Vam je dali ga Vi sada ili po povratku sa bolovanja. Jer Vam, kako je navela poštovana Borbena, otkazni rok ne teče za vrijeme bolovanja. Dakle, iz svega navedenog proizlazi kako će Vam otkazni rok početi teći tek po povratku, te će se od tog datuma računati njegovo trajanje.

Slažem se s navedenim, ali da korisnika ne bi zbunilo...nema potrebe za podnošenjem novog otkaza po zaključenju bolovanja, jer su pravni učinci ovoga na čekanju dok se ne zaključi bolovanje. Tako da nije točno ovo što je poslodavac naveo da otkaz ne vrijedi. Vrijedi, jer je uredno uručen poslodavcu, ali je odgođena primjena pravnih posljedica do povratka s bolovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, CANDY0000 je napisao:

da li je moguće nakon povratka na posao i sa početkom valjanja otkaznog roka, ponovo otvoriti bolovanje te da li se samim time prekida otkazni rok ili je i dalje pravo valjan do isteka samog

Moguće je ponovno otići na bolovanje, ali otkazni rok ne teče, osim ako ste na bolovanju dužem od 6 mjeseci, jer radni odnos radniku prestaje najkasnije istekom roka od 6. mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , CANDY0000 je napisao:

Da li u otkazni rok ulazi godisnji odmor

Koristi se tijekom otkaznog roka, ako je poslodavca suglasan, ako nije onda Vam je dužan isplatiti naknadu za neiskorišteni godišnji odmor.

prije 1 sat , CANDY0000 je napisao:

koliko dana imam pravo godisnjeg odmora s obzirom da sam u firmi 3 i pol mjeseca?

Razmjerni dio od punog godišnjeg odmora, tako da će Vam to poslodavac morati izračunati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija