Jump to content

Prijava prebivališta na (ne)postojećoj građevini


Lanči18

Preporučene objave

Poštovani,

Dakle ono sto nije moguce nigdje vjv u Hrvatskoj je,naime kada je tata umro,na ostavinskoj raspravi saznali smo da kupljeno zemljište i izgradena kuca na tom zemljištu nije naša vec da je još uvijek na covjeku koji nam je zemljište prodao. Putem odvjetnika i pojedinačnog ispravnog postupka,zemljište je upisano na nas,pošto se isto djeli na mamu,sestru i mene,mama je svoj dio prepisala darovnim ugovorom na mene te sam ja postala vlasnik navedene čestice. Parcelizacijom namjeravamo sestri dati njen dio u određenim kvadratima,dogovorno naravno...e sad putem geodeta namjeravamo napravit upis vec postojeće građevine ( koja ocito nije ucrtana) te parcelizaciju kako bi sestri diobom pripao njen dio...e sad posto se udajem i ostajemo u toj istoj kući,kako prijavit prebivalište budućeg supruga,kada gradevina kao takva ne postoji iako fizički postoji🙈 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ili možete na temelju građevinske ucrtati objekt i dobiti vlasnički list s adresom i kućom. Samo će vam onda u vlasničkom listu stajati napomena da nije priložena uporabna za evidentiranje u katastru. 

Edit: Za policiju je to dovoljno kod prijave prebivališta.

uređeno: od Miran89
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 10. 05. 2023. u 12:39, Lanči18 je napisao:

Poštovani,

Dakle ono sto nije moguce nigdje vjv u Hrvatskoj je,naime kada je tata umro,na ostavinskoj raspravi saznali smo da kupljeno zemljište i izgradena kuca na tom zemljištu nije naša vec da je još uvijek na covjeku koji nam je zemljište prodao. Putem odvjetnika i pojedinačnog ispravnog postupka,zemljište je upisano na nas,pošto se isto djeli na mamu,sestru i mene,mama je svoj dio prepisala darovnim ugovorom na mene te sam ja postala vlasnik navedene čestice. Parcelizacijom namjeravamo sestri dati njen dio u određenim kvadratima,dogovorno naravno...e sad putem geodeta namjeravamo napravit upis vec postojeće građevine ( koja ocito nije ucrtana) te parcelizaciju kako bi sestri diobom pripao njen dio...e sad posto se udajem i ostajemo u toj istoj kući,kako prijavit prebivalište budućeg supruga,kada gradevina kao takva ne postoji iako fizički postoji🙈 


Kuća se u katastar može evidentirati temeljem pravnog akta, bilo građevinskom dozvolom, rješenjem o legalaziciji ili slično. Ako je već evindentirana trebate od katastra zatražiti rješenje o evidentiranju objekta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija