Jump to content

Natkrivanje terase-dali treba dozvola ili nesto drugo


Calvinkleinzg

Preporučene objave

 Poštovani, da ne opisujem previše postavio sam 2 fotografije kuće. Kuca je potpuno legalna i ima sve dozvole ovakva kakva je sada.

Kao sto se vidi na slikama dio krova fali jer je tu terasa. Ja bi sad prilikom promjene krova to zelio natkriti, ali natkriti u obliku krovne kućice. Nebi zatvarao tu terasu nego bi samo natkrio u obliku krovne kućice kao sto sam već rekao.

Površina tog nenatkrivenog dijela je oko 8m2.

 

Zanima me dali trebam za to ikakvu dozvolu? Ako da, moze li mi netko reći što konkretno trebam odnosno kakva je procedura. 

Hvala unaprijed. 

20230510_131103.jpg

20230510_131013.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam 100% siguran ali to moglo spadati pod "jednostavnu gradnju" odnosno mogli biste bez problema riješiti to samo sa glavnim projektom na kojem će taj dodatak biti ucrtan (ako je i to potrebno za takav minimalni zahvat).
Kako biste bili sasvim sigurni, posebno ako je sve ostalo legalno, provjerite na svom lokalnom urbanizmu (jer biste tamo i nosili taj projekt ako je potreban) i mislim dobit ćete točnu informaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Danate je napisao:

Trebaš projekt rekonstrukcije i nadogradnje, na temelju kojeg budeš dobio građevinsku dozvolu za isto jer mijenjaš volumen kuće.

Hvala obojici  a odgovoruma.

Jel bi znao okvirno reći koliko bi me otprilike koštali troškovi tih projekata za navedene dimenzije?

Ne moraš reći precizan iznos nego onako okvirno?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, Calvinkleinzg je napisao:

Hvala obojici  a odgovoruma.

Jel bi znao okvirno reći koliko bi me otprilike koštali troškovi tih projekata za navedene dimenzije?

Ne moraš reći precizan iznos nego onako okvirno?

Hvala

Koštati će te toliko da budeš napravio to bez projekta, dakle pod rekonstrukciju krovišta.

Za takav projekt treba napraviti prvo projekt izvedenog stanje, bez obzira da radiš nadogradnju samo 8kv terasa, ali je ta terasa vezana uz kuću. dakle projek cijele kuće kakva je sad i onda na to napraviti projekt nadogradnje. Cijena cca 1500 do 2500 euro, ali pogreška u procjeni je 30-40%, dakle nemoguće pogoditi na temelju tako malo inf. jer neznam imaš li nacrte postojećeg stanja, dal je stvarno tako kuća izgrađena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Danate je napisao:

Koštati će te toliko da budeš napravio to bez projekta, dakle pod rekonstrukciju krovišta.

Za takav projekt treba napraviti prvo projekt izvedenog stanje, bez obzira da radiš nadogradnju samo 8kv terasa, ali je ta terasa vezana uz kuću. dakle projek cijele kuće kakva je sad i onda na to napraviti projekt nadogradnje. Cijena cca 1500 do 2500 euro, ali pogreška u procjeni je 30-40%, dakle nemoguće pogoditi na temelju tako malo inf. jer neznam imaš li nacrte postojećeg stanja, dal je stvarno tako kuća izgrađena.

U  koja pljačka za samo natkrivanje terase...

Znači,  ti kad kažeš da budem to napravio bez projekta preporučaš da to napravim onako na crno? Jesi na to mislio? Ili na nesto drugo? Možeš li pojasniti?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 17. 05. 2023. u 10:13, Calvinkleinzg je napisao:

U  koja pljačka za samo natkrivanje terase...

Znači,  ti kad kažeš da budem to napravio bez projekta preporučaš da to napravim onako na crno? Jesi na to mislio? Ili na nesto drugo? Možeš li pojasniti?

Hvala

Sam možeš natkriti terasu. Teoretski, možda te nitko ne prijavi.
Firme ne žele raditi bez projekta jer su im kazne velike ako idu raditi a ne postoji projekt. cca 100 000 kuna mislim na više.

Ako te netko prijavi morati ćeš rušiti, plus kazna.

Da, takvo su složili zakon. Za projekt terase mora se napraviti isti posao kao i da ideš novu kuću graditi, tj čak je i teže taj projekt napraviti jer treba više toga. Postojeće i planirano stanje treba napraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 20. 05. 2023. u 12:54, Danate je napisao:

Sam možeš natkriti terasu. Teoretski, možda te nitko ne prijavi.
Firme ne žele raditi bez projekta jer su im kazne velike ako idu raditi a ne postoji projekt. cca 100 000 kuna mislim na više.

Ako te netko prijavi morati ćeš rušiti, plus kazna.

Da, takvo su složili zakon. Za projekt terase mora se napraviti isti posao kao i da ideš novu kuću graditi, tj čak je i teže taj projekt napraviti jer treba više toga. Postojeće i planirano stanje treba napraviti.

Mislim da cu se raspitati o troškovima i ako su veci od 500 eura za ovo, onda neću ni natkrivati kako sam mislio povišeno nego cu samo spustiti krov kod rekonstrukcije krovista i staviti krovni prozor

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija