Jump to content

Regres - državni službenik na BO


hetta

Preporučene objave

Dakle, za Božićnicu znam da ju dobiju oni koji u vrijeme isplate rade (logično jer je vezana uz Božić). Međutim, što je sa regresom ako u vrijeme isplate ne radite? Dakle, ne božićnicom nego regresom? 

Na bolovanju sam zbog operacije od početka travnja. Za sad je predviđeno barem do kraja lipnja. Gledala sam stare isplatne liste i vidim da smo regres dobivali uglavnom oko 15.6. 

Ako se na posao vratim nakon što je onima koji rade isplaćen regres, imam li pravo na njega? Koliko sam ja našla u kolektivnom - imam (za razliku od božićnice, regres je vezan za GO koji nije istih datuma za sve službenike). Prvi dio GO-a bi koristila u kolovozu. Sve govorimo o 2023.g.

Kažem, ako bude sve ok sa zdravljem.

uređeno: od hetta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi ostvarili pravo na regres, morate fizički koristiti bar jedan dan GO.  Moje kolegice u državnoj službi uzimaju GO u kolovozu i svejedno im se isplaćuje u lipnju ili srpnju, tako da mislim da neće biti problema, samo morate najaviti kada ćete koristiti GO.

Kada bi GO koristili npr. u studenome, tada bi Vam i bio isplaćen ili idući mjesec.

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala.

Mislim da znam na što ću se pozvati ako ne dobijem regres, a vratim se na posao kako je za sad predviđeno. Na žalost, kod mene na poslu su česta zakidanja za svašta na što imam pravo uz objašnjenja, pa čak i rješenja na žalbu takva da bi i  srednjoškolac skužio da te samo žele zakinuti, pa pušem na hladno (hint: zviždač, pametnome dosta). 

Što je sa godišnjim od 2022? Ono što mi je preostalo, ako ne iskoristim u lipnju (a neću), moram li prije početka korištenja GO-A za 2023? 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , gala385 je napisao:

GO iz 2022. možete iskoristiti najkasnije do kraja lipnja inače "propada". Kada ćete ga koristiti ovisi prvenstveno o tome kada se vraćate s bolovanja, a i o tome kada ga poslodavac odobri jer on odlučuje o rasporedu GO, ne radnik.

E to nije. Državni službenik koristi GO i nakon kraja lipnja ako ga nije iskoristio zbog bolovanja. Piše u kolektivnom. Na mobu sam pa mi je komplicirano copy-pasteati. Samo mi iz kolektivnog nije jasno kad bi ga trebao koristiti, odmah čim se "skine" s bolovanja ili prije početka korištenja "novog". 

Nema veze, saznati ćemo :).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, hetta je napisao:

E to nije. Državni službenik koristi GO i nakon kraja lipnja ako ga nije iskoristio zbog bolovanja. Piše u kolektivnom. Na mobu sam pa mi je komplicirano copy-pasteati. Samo mi iz kolektivnog nije jasno kad bi ga trebao koristiti, odmah čim se "skine" s bolovanja ili prije početka korištenja "novog". 

Nema veze, saznati ćemo :).

Ne odnosi se na bolovanje ako govorimo o članku 23

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , hetta je napisao:

Državni službenik koristi GO i nakon kraja lipnja ako ga nije iskoristio zbog bolovanja. Piše u kolektivnom. Na mobu sam pa mi je komplicirano copy-pasteati. Samo mi iz kolektivnog nije jasno kad bi ga trebao koristiti, odmah čim se "skine" s bolovanja ili prije početka korištenja "novog". 

Isto kaže i Zakon o radu, te radnik ima pravo iskoristiti preostali godišnji odmor po povratku na rad, a najkasnije do 30. lipnja sljedeće kalendarske godine. I naravno da se prvo koristi "stari" godišnji odmor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija