Jump to content

Status roditelja njegovatelja i zamrznuta mirovina


MonikaN

Preporučene objave

Poštovani, 

imam pitanje vezano za status roditelja njegovatelja. Naime, moji roditelji brinu već 31 godinu o moja dva brata blizanca, 100%-tna invalida (cerebralna paraliza). Roditelji su radili cijeli život i zaradili svoju mirovinu (imaju preko 40 godina radnog staža). Nakon što su ostvarili pravo na status roditelja njegovatelja, njihova mirovina je zamrznuta. Znam da u zakonu piše da jedno isključuje drugo u ovakvim situacijama te da roditelj njegovatelj odabire naknadu ako mu je povoljnija od mirovine. No, mene zanima postoji li nešto u zakonu na što se može pozvati kako bi se riješila ova situacija, tj. kako bi roditelji primali svoju zarađenu mirovinu i istovremeno ostvarili naknadu za roditelja njegovatelja, budući da skrbe o svojoj djeci 24/7? Znam da danas ljudi u mirovini imaju mogućnost rada na pola radnog vremena pa me zanima što se u ovoj našoj specifičnoj situaciji može učiniti? Vjerujem da ovakvih situacija u našoj državi nema puno, a ja već dugo pokušavam dobiti neki konkretan odgovor na ovo pitanje. 

Hvala na odgovoru! 

Monika

 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija