Jump to content

Manipulacija automehaničara s dpf filterom


RadovanPucić

Preporučene objave

Nakon velikog servisa automobila kod ovlaštenog Opel servisa na ekranu iza volana ostalo je trajno prezentirano upozorenje: Diesel Partic. Filter is Full.  Automehaničar i vlasnik servisa su mi rekli da je motor automobila ispravan, da oni ne mogu maknuti trajan alarm te me uputili elektroničaru koji će to učiniti. Otišao sam do elektroničara koji je intervencijom na programu automobila uklonio alarm, ali me poslao natrag automehaničaru da ukloni dpf filter. Elektroničar je svoju uslugu naplatio 304 eura, a automehaničar je ponudio besplatno vađenje dpf filtera. Prije ugovorenog termina kod automehaničara oko uklanjanja dpf filtera potražio sam na internetu njegovu ulogu i tako saznao da uklanjanje dpf filtera zakonski nije  dozvoljeno kao ni intervencija na software-u automobila. Saznao sam i da je cijena starog dpf filtera koji u sebi sadrži paladij i platinu na tržištu otpada između 300 i 400 eura. Posumnjao sam u poštene namjere automehaničara i elektroničara. Trebam savjet kome da se obratim za očitu manipulaciju s dpf filterom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija