Jump to content

Otkazni rok - pitanje


MM83

Preporučene objave

Imam 2 pitanja, pa bih Vas molio odgovor.
 
1) Podnio sam redoviti otkaz nakon manje od godinu dana neprekidnog rada kod poslodavca te prema Zakonu o radu, kolko vidim imam najmanje 2 tjedna otkaznog roka. Može li poslodavac zahtijevati od mene dulji otkazni rok? Koliko je onda najviše?
 
2) Računanje otkaznog roka: ako sam dao otkaz 17.05.2023.,  jeli zadnji dan otkaznog roka 31.05.2023, ili 01.06.2023. Jer meni u kadrovskoj voditeljica HR-a tvrdi da se računa 2 tjedna od četvrtka (18.5.) do četvrtka (1.6.), a ne, brojeći 14 dana od dana otkaza (što bi bilo 31.05.), kako ja tvrdim. Što je od toga pravilno?
 
Hvala unaprijed i LP
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , MM83 je napisao:

Može li poslodavac zahtijevati od mene dulji otkazni rok? Koliko je onda najviše?

Kada otkaz daje radnik, otkazni rok ne može biti duži od mjesec dana ako on za to ima osobito važan razlog. Pretpostavljam da imate ako vas čeka nnovo radno mjesto. 

 

prije 9 sati , MM83 je napisao:

ako sam dao otkaz 17.05.2023.

Zadnji dan otkaznog roka vam je 17.6.2023., a ako se sporazumijete oko 2 tjedna, onda je zadnii dan 31.5. (jer se i dan uručenja otkaza uračunava u otkazni rok).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija