Jump to content

Neprijavljeno bolovanje od strane poslodavca


boomboy

Preporučene objave

Pozdrav svima

Trenutno sam na bolovanju zbog težeg prijeloma koji je nastupio van posla, trenutno zbog takve situaciju ću izbivati s posla još minimalno 4 mjeseca. 

Stvar je takva da za zadnji mjesec kod poslodavca ja uopće nisam bio prijavljen na bolovanje odnosno od cijelog mjeseca koje sam bio na bolovanju u platnoj listi piše da sam radio cijeli mjesec, pitao sam računovodstvo jeli to neka greška na što su mi odgovorili da nije. Inače sam prijavljen na minimalac plus još ostatak na ruke "klasična hrvatska priča". 

Sada ono što mene zanima je sljedeće, ja otvaram redovno bolovanje kod doktora opće prakse meni poslodavac ne knjizi to bolovanje što se onda desava s tim kako se odnosi u sustavu hzzo-a mogu li ja upasti u neke probleme zbog toga?

Kako ću ostvariti pravo na bolovanje nakon što prođe zakonski rok od 40 dana koje placa poslodavac? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , boomboy je napisao:

Stvar je takva da za zadnji mjesec kod poslodavca ja uopće nisam bio prijavljen na bolovanje odnosno od cijelog mjeseca koje sam bio na bolovanju u platnoj listi piše da sam radio cijeli mjesec

Naknada plaće za vrijeme privremene nesposobnosti za rad nemože biti niža od 70 posto osnovice za naknadu. Da li ste prema toj platnoj listi dobili punu plaću kao da ste cijelo vrijeme radili ili ste dobili naknadu plaće koja se isplaćuje za vrijeme privremene nesposobnosti za rad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Borbena7 je napisao:

Naknada plaće za vrijeme privremene nesposobnosti za rad nemože biti niža od 70 posto osnovice za naknadu. Da li ste prema toj platnoj listi dobili punu plaću kao da ste cijelo vrijeme radili ili ste dobili naknadu plaće koja se isplaćuje za vrijeme privremene nesposobnosti za rad?

Prema platnoj listi sam dobio punu plaću i piše da sam radio cijeli mjesec što nije točno. Plaća se nije umanjila i dobio sam ju najnormalnije kao da sam radio cijeli mjesec a nisam. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija