Jump to content

Rok žalbe na presudu


Kringola

Preporučene objave

Presuda je donesena 30.4.2023 u moju korist, danas je 19.5.2023 i na epredmetu jos ne vidim zalbu protustranke. Da li to znaci da su odustali od zalbe i sta mi je sljedece? 

U presudi pise ; Smatra se da je objavljena odluka danas dostavljena pun. i z.z. stranaka te će biti objavljena na e-oglasnoj ploči sudova.

Znaci da je vrijeme za zalbu gotovo ili kako to ide? Proslo je 15 dana. 

Hvala unaprijed. 

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Rok žalbe na presudu
prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Sud je taj koji utvrđuje, da li ima pravodobno zaprimljenih žalbi. Kada utvrdi da ih nema istaknuti će klauzulu pravomoćnosti i tako ćete znati da je postupak okončan.

Hvala puno na odgovoru. Znaci tih "15 dana" je samo eto tako, sud moze i nakon 3 mjeseca tek provjerit da je zalba dosla i objavit ju ili odbiti? Ne shvacam jer kao sto kazem proslo je i 20 dana, znam kod drugih stvari tipa placanje racuna svi se drze tih rokova od 15 dana. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Kringola je napisao:

Znaci tih "15 dana" je samo eto tako,

Ne bih znala kako ste došli do ovog zaključka, jer su rokovi za žalbu zakonski propisani rokovi.

prije 3 minuta, Kringola je napisao:

sud moze i nakon 3 mjeseca tek provjerit da je zalba dosla i objavit ju ili odbiti?

Sudac će provjeriti stanje u spisu onog momenta kada predmet ponovno uzme u rad. To može biti u ponedjeljak, a može i za 3. mjeseca. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Borbena7 je napisao:

Ne bih znala kako ste došli do ovog zaključka, jer su rokovi za žalbu zakonski propisani rokovi.

Sudac će provjeriti stanje u spisu onog momenta kada predmet ponovno uzme u rad. To može biti u ponedjeljak, a može i za 3. mjeseca. 

Da to ima puno vise smisla, hvala puno na vremenu. Jedino sto mi najvise nije bilo jasno je cinjenica da se zalba nije pojavila u epredmetu, nekom logikom znaci da nije ni primljena? Ili sudac mora sam je primit i unijet sto onda ne mora biti u roku od 15 dana? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Ivan Orgulje je napisao:

Može biti primljena u roku, ali da je službenik nije (odmah) unio u sistem. Rijeđe, ali moguće, pogotovo ako su u štrajku.

Međutim, na samom podnesku je uvijek štambilj kad se zaprimi (ako je poslano poštom) jer za parnične predmete stranka može dostaviti podneske u papirima, a ne nužno elektronski.

Hvala na odgovoru. Nista onda posto je rok prosao i to cak do 21 dan na meni je samo da cekam. Na epredmetu nema nista tako da ... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Kringola je napisao:

Nista onda posto je rok prosao i to cak do 21 dan na meni je samo da cekam.

Prošao je 21. dan od uručenja, ali ne i od zadnjeg dana roka za podnošenje pravnog lijeka. Stranka je imala mogućnost žalbu poslati poštom i to na sami zadnji dan roka, a takva žalba ukoliko je poslana, sigurno još nije zaprimljena i evidentirana u eSpisu. Tako da jedino što možete je čekati postupanje suda. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Prošao je 21. dan od uručenja, ali ne i od zadnjeg dana roka za podnošenje pravnog lijeka. Stranka je imala mogućnost žalbu poslati poštom i to na sami zadnji dan roka, a takva žalba ukoliko je poslana, sigurno još nije zaprimljena i evidentirana u eSpisu. Tako da jedino što možete je čekati postupanje suda. 

Hvala na odgovoru. Cekat cu onda, znam kako to ide s postom i dokumentima moze bit da i je poslana zadnji dan pa se pojavi i za 30 dana. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija