Jump to content

Grad zeli oduzeti parkirna mjesta od stambene zgrade


jockan921

Preporučene objave

Poštovani, 

Kako se ove godine vrši ponovna izmjera svih zemljista u HR, tako je dosao i nas grad na red. Radi se o gradu Kutina. Tu se sada javlja problem, moji sustanari i ja imamo ispred zgrade svatko svoj parking. Njega smo kupili u sklopu stana, u ugovoru, u vlasnickom listu, imamo i elaborat o tome. Prije dva dana je dosao geodet na izmjeru te nam priopcio da grad zeli uzeti parkinge te da to spada pod ceste. Tu smo mi reagirali te pozvali odgovornu osobu iz grada. Doticni gospodin se pojavio i veoma drsko se ponio prema nama, te nam je dao do znanja da sigurno necemo dobiti sud ako budemo isli. Zanima me da li postoji ikakva mogucnost da nam mogu uzeti ta mjesta, bez obzira sto su svi ali bas svi papiri.

Hvala Vam na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , jockan921 je napisao:

Zanima me da li postoji ikakva mogucnost da nam mogu uzeti ta mjesta, bez obzira sto su svi ali bas svi papiri.

Jeste li provjerili katastarski plan i na koji je način čestica, na kojoj su zgrada i parking ucrtani, formirana? Odnosno da li je parkimg izgrađen i postavljen na čestici sukladno formalnoj (tadašnjoj) izmjeri i građevinskoj dozvoli?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, jockan921 je napisao:

Evo sve crno na bijelo , mislim da je ovdje sve jasno sta pise, po gradevinskoj dozovoli je sve stima..

Da li ste  već dobili kakav dokument od grada? Na njemu će pisati kakav vam pravni lijek stoji na raspolaganju (npr. žalba...).

Ukoliko je doista sve kako ste napisali, jedina je opcija izvlaštenje, ali ono iziskuje konkretne uvjete. https://www.zakon.hr/z/726/Zakon-o-izvlaštenju-i-određivanju-naknade

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija