Jump to content

HRVI 20% trajno,30%/70% Izračun


BEPIĆ

Preporučene objave

Pozdrav!

23.rujna 2021.godine stekao sam HRVI 20%  sa potpunim gubitkom radne sposobnosti, 30%/70%te imam obavezan pregled u travnju 2024.godine...

U  policijskoj starosnoj mirovini sam od 15.02 2012.godine

Zvanje policijski narednik

Pripadnik Specijalne policije od 94/95

30 godina,7 mjeseci i 1 dan mirovinskog staža

Rođen 11.04 1972.

Borbenog A 1093

Koja bi mi bila mirovina sa novim obračunom?

 

Na vještačenju zavoda 50%/50% i potpuni gubitak radne sposobnosti a povjerenstvo u Zagrebu skida na 30/70 i ostavlja mi potpuni gubitak radne sposobnosti...

Dali gubiti živce i novce dalje sa tužbom na upravnom sudu?(ima li smisla nakon svega što sam prošao svih ovih silnih godina?)

Zahvaljujem na stručnoj pomoći!

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega što se tiče tužbe na upravnom sudu definitivno gubite vrijeme i novac. Sud utvrđuje da li je sve bilo po zakonu a sve je bilo sigurno i to vraća komisiji na vještačenje koje vam opet određuje 30-70 jer oni tako smatraju prema dokumentaciji, tako je bilo u većini predmeta koje pratim. Bolje vam je predati za pogoršanje stanja nakon hospitalizacije, obiteljski liječnik vam napravi novi 1-IN obrazac jer na to imate pravo svakih 6 mjeseci od zadnjeg rješenja. Vidim da ste u starosnoj mirovini po članku 6. i koliko sa shvatio još niste dobili rješenje za braniteljsku invalidsku pa vas zanima kolika bi vam bila. Trebate ovdje napisati neke parametre da bi vam poštovani Prof mogao približno izračunati kolika bi vam bila mirovina kao što su datum rođenja zbog pridodanog staža, PVB za cijeli staž (vi na rješenju imate za 10 godina) čin bi vam bio nadnarednik, status dragovoljca, 1093 dana u borbenom sektoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošotvani Skaywalker 007 

U postupku obračuna mirovine,prema članku 75.do 77. ZOMA i članku 7. stavku 1. i 2. Zakona, utvrđuje se najpovoljniji prosječni vrijednosni bodovi 1,0346 ostvareni u razdoblju od 1.1.2000.do 31.12.2009.

Polazni faktor za određivanje starosne mirovine, prema odredbi članka 78.stavka 1.toč.3.ZOMA, iznosi 1,0.

Osobni bodovi za određivanje starosne mirovine,prema članku 79.ZOMA i članku 7.stavku 3.Zakona, utvrđuju se tako da ukupni mirovinski staž u obliku decimalnog broja (30,5865) pomnoži s najpovoljnijim prosječnim vrijednosnim bodovima i s polaznim faktorom(1,0) i iznose 31,6448.

Ovako dobiveni osobni bodovi povećavaju se za 45% prema odredbi članka 8.stavka 1.Zakona i iznose 45,8850.

Mirovinski faktor za starosnu mirovinu,prema članku 80.stavku 1.točki 1.ZOMA, iznosi 1,0.

Svota starosne mirovine izračunava se prema članku 8.stavku 2.Zakona tako da se osobni bodovi(45,8850)pomnože s mirovinskim faktorom(1,0) i aktualnom vrijednošću mirovine 58,87 kn(Odluka o aktualnoj vrijednosti mirovine,"Narodne novine",broj 36/12.), što iznosi 2701,24 kn mjesečno.

Ova svota mirovine smanjuje se prema članku 9.Zakona za 16,10 kn i iznosi 2685,14 kn mjesečno.

Od 01.07.2012.mirovina iznosi kao u izreci rješenja.

Nemam status Dragovoljca.

Datum rođenja 11.04.1972.god.

Trenutna starosna mirovina iznosi oko 3,500 kn.

Unaprijed zahvaljujem na vašem trudu!

prije 5 sati , Skywalker007 je napisao:

Poštovani kolega što se tiče tužbe na upravnom sudu definitivno gubite vrijeme i novac. Sud utvrđuje da li je sve bilo po zakonu a sve je bilo sigurno i to vraća komisiji na vještačenje koje vam opet određuje 30-70 jer oni tako smatraju prema dokumentaciji, tako je bilo u većini predmeta koje pratim. Bolje vam je predati za pogoršanje stanja nakon hospitalizacije, obiteljski liječnik vam napravi novi 1-IN obrazac jer na to imate pravo svakih 6 mjeseci od zadnjeg rješenja. Vidim da ste u starosnoj mirovini po članku 6. i koliko sa shvatio još niste dobili rješenje za braniteljsku invalidsku pa vas zanima kolika bi vam bila. Trebate ovdje napisati neke parametre da bi vam poštovani Prof mogao približno izračunati kolika bi vam bila mirovina kao što su datum rođenja zbog pridodanog staža, PVB za cijeli staž (vi na rješenju imate za 10 godina) čin bi vam bio nadnarednik, status dragovoljca, 1093 dana u borbenom sektoru.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana gospodo Skaywalker007 i Profesore, hvala vam na utrošenom vremenu i trudu od srca!

Kad bude stiglo rješenje (nadam se u vašim okvirnim izračunima)javit ću vam!

Nisam očekivao takvu razliku izračuna,moja iščekivanja su bila puno skromnija.

Hvala vam na vašem angažmanu i pomaganju ove isplaćene braniteljske populacije!

Želim vam svako dobro!

LP

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija