Jump to content

Ovrha putem agencije za naplatu


tomoproblem

Preporučene objave

Poštovani,

Ljubazno molim savjet ili pomoć. Naime, već neko vrijeme sam ovršen. Uredno imam zaštićeni račun na koji primam 3/4 plaće. 1/4 plaće odlazi u korist agencije za naplatu potraživanja. Prije nekoliko dana je moj poslodavac primio pismenu obavijest o stanju mog ukupnog duga uz prijetnju da je on dužan od moje 3/4 zaštićene plaće uplačivati navedenoj agenciji ostatak duga u protivnom će njegov poslovni račun biti blokiran. Naravno da sam sada u situaciji gdje mi prijeti otkaz ugovora u radu iz razumljivih razloga, Čovjek ne želi dovesti u pitanje egzistenciju svoga poslovanja ako to odbije. Kako je moguće da me u ovom slučaju ne štiti zakon o zaštiti osobnih podataka i dali je uopće moguče da oni imaju alate da mi uskrate i minimalna sredstva za život.Unaprijed se zahvaljujem,Lp 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , tomoproblem je napisao:

1/4 plaće odlazi u korist agencije za naplatu potraživanja.

Očito se za određeni dug provodi ovrha na novčanim sredstvima preko FINA-e?

prije 4 sati , tomoproblem je napisao:

uz prijetnju da je on dužan od moje 3/4 zaštićene plaće uplačivati navedenoj agenciji ostatak duga

Teško da traže otplatu duga sa zaštićenim dijelom plaće, to ste krivo razumjeli.

Da li je to isti dug koji se sada svaki mjesec postepeno otplaćuje ili je u pitanju neki drugi dug?

prije 4 sati , tomoproblem je napisao:

protivnom će njegov poslovni račun biti blokiran.

Ovo nije moguće, pa sve da se poslodavac i ogluši na njihov zahtjev.

prije 4 sati , tomoproblem je napisao:

Naravno da sam sada u situaciji gdje mi prijeti otkaz ugovora u radu iz razumljivih razloga,

Niti zbog ovoga možete dobiti otkaz, a niti je ovo razumljivi tj. opravdani razloga za bilo koju vrstu otkaza ugovora o radu.

prije 4 sati , tomoproblem je napisao:

Čovjek ne želi dovesti u pitanje egzistenciju svoga poslovanja ako to odbije.

Ni ne dovodi, jer nisu ispunjeni zakonski uvjeti za ovrhu prema poslodavcu.

prije 4 sati , tomoproblem je napisao:

Kako je moguće da me u ovom slučaju ne štiti zakon o zaštiti osobnih podataka

Zato što imaju opravdani pravni interes.

prije 4 sati , tomoproblem je napisao:

dali je uopće moguče da oni imaju alate da mi uskrate i minimalna sredstva za život

Ne, zaštićeni dio plaće se ne smije dirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Do

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Bilo bi korisnije da ste odgovorili na postavljena pitanja, umjesto stavljanja linka za površno napisani novinski članak.

Dobar dan želim, stvarno više nisam siguran gdje i kako sam vam odgovorio, uzmite u obzir da mi je ovo sve novo a i nisam baš iskusan sa dopisivanja u ovakvom formatu,ali trudim se opismeniti. Sada sam vidio vaše pitanje (ako jesam) pa slijedi odgovor. Koliko sam ja razumio, protekom vremena agencija Eos Matrix je različita potraživanja preuzela na sebe. Trenutno na transakcijama po mom računu vidim da 1/4 odlazi u njihovu korist na njihov račun. O kojem se dugu radi stvarno neznam. Povrh toga je neki dan moj poslodavac primio njihov dopis u kojem traže i ostatak duga da im on isplati u protivnom će njemu ovršiti poslovni račun, usprkos tome što on uredno isplaćuje 1/4 mjesečno na moj ovršeni račun . Zaboravih napomenuti da sam u blokadi putem Fine koja je i započela proces blokiranja mog računa još prije 3 godine. Iskreno se nadam da sam sada bio malo jasniji. Lp 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 28. 05. 2023. u 13:27, tomoproblem je napisao:

Trenutno na transakcijama po mom računu vidim da 1/4 odlazi u njihovu korist na njihov račun. O kojem se dugu radi stvarno neznam

To je minimum kojega bi ovršenik trebao znati. Radi sebe, a ne radi nas drugih. Znači, kome i na temelju koje isprave što otplaćuje. Pođite na FINA-i i zatražite uvid u Očevidnik.

Dana 28. 05. 2023. u 13:27, tomoproblem je napisao:

Povrh toga je neki dan moj poslodavac primio njihov dopis u kojem traže i ostatak duga da im on isplati u protivnom će njemu ovršiti poslovni račun, usprkos tome što on uredno isplaćuje 1/4 mjesečno na moj ovršeni račun .

Bitno je, da li traže isplatu duga koji se već naplaćuje preko FINA-e? Zatim, da li se radi o dugu koji čeka u redu za naplatu na FINA-i i važno je kakvu je sve dokumentaciju dobio poslodavac (samo dopis sigurno nije) i da li je ta dokumentacija dostavljena poslodavcu u originalu ili ovjerenoj preslici?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija