Jump to content

pitanje šta da radim... pripadnik 3 GOMBR-e


anonimno

Preporučene objave

ovako molim esada i ekipu za pomoć vi ste to otprilike svi prošli... U HV-u sam od 25.10.1991 god prićuvni sastav HV.od 22.05 1992 sam u gardijskoj brigadi sve do danas. bivša 3 gardijska,potom od 1993 5 gardijska i sada 3 GOMBRA. NA LJEKARSKOM PREGLEDU SAM OCIJENJEN SA 1. SAD SAM DOBIO POZIV DA POŠALJEM SVU DOKUMENTACIJU NA ZDRAVSTVENU KOMISIJU U ZAGREB. Inaće sam HRVI 20 °% drugi put produženo od osijeka prvostupanjske komisije .Zanima me šta me čeka dalje jer ne3znam ništa trenutno sam na 100% bolovanju DR. Dali mi može netko otprilike reći kolika bi mi bila mirovina imam ćin razvodnika , radnog staža prije rata samo poslje škole srednje 10 mj.sezonski. inaće sam 1970 godište...Može li mi tko pomoći savjetom jer se tako jadno osjećam kad znam da odlazim iz vojske a to mi je bilo sve u životu.Imam suprugu i tri sina(10,6,0.6)god.tako da sam i psihićki i fizićki u banani..POZDRAV IZ ŽUPANJE SVIM BRANITELJIMA HRVATSKE,MA GDJE BILI.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na tvoja pitanja ne mogu odgovoriti, vec se strpi da dodje netko od iskusnijih pa da ti objasni proceduru i pokusa izracunati mirovinu. Ako si pratio postove, vidio si da to ovisi o bezbroj cimbenika....

 

Ja htjedoh reci nesto drugo... Nije smak svijeta ako odes u mirovinu, ima i drugih stvari u zivotu kojima se mozes baviti. Znam, ti si ona generacija koja je prakticki iz skole isla u rat, nije ni radila i ne zna ni za sta drugo osim vojske. To je grozno, ali sta ces, sta je tu je. Kako je netko jako pametan meni jednom rekao kad sam gadno nahebo u zivotu: "zivot je hebena kategorija i ti tu nista ne mozes", tako ces i ti naci svrhu zivota poslije vojske.....

 

A da nemas nista osim vojske, s tim se ne slazem, nikako. Imas zenu i djecu za koje trebas brinuti i napraviti ljude od njih, a to je veliki posao. Neka ti bude utjeha da ces sad moci biti puno vise s djecom....

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Komisija u Zg određuje da li si sposoban ili ne za DVO,a može te staviti u status liječenja i bolovanja. Ako dobiješ da si nesposoban,ideš iz HV sa časnim otpustom i otpremninom oko devet tisuća kuna. U roku 30 dana dobit ćeš poziv sa mirovinskog i izvršit će se vještačenje vrsta mirovine i koliko ti je bolest ili ozljeda vezana uz rat,nakon toga ide kod dr.Taborskog ,pa nazad u mirovinsko. Nakon vještačenja u mirovinskom dobijaš privremenu naknadu,a nakon cca 5 mj. punu mirovinu.Kolika će biti mirovina i kakva ovisi o puno činjenica. Najbitnije je imati dobre nalaze i uvjek kontinuirano liječenje kao i dobre ratne puteve.Ne može ti nitko sa sigurnošću izračunati mirovinu,kad još nisi bio na vještačenju,tek si učinio prvi korak.Za komisiju ne znači u puno slučajeva što si 1991.g. niti koji čin imaš,već ako imaš sreće da dobiješ dobrog vještaka.

Budi prisutan tu pa ćemo vidjeti tvoj put. Za početak možeš pošto imaš 20% invaliditeta poslati zahtjev za dionice za HRVI. Imaš par postova niže na koji način i gdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jer se tako jadno osjećam kad znam da odlazim iz vojske a to mi je bilo sve u životu

 

ako je tako - ostani tamo!

 

ne daj se, ajde jos malo momaka sa ratnim iskustvom da imamo, pazi, nije vic - uz tebe smo!

 

daj ime da te podrzimo, mada... ne mogu oni ovakve momke van bacat ako oni sami to nece..

 

i zato, majku mu, jebo ptsp i mirovinu, daj ti nazad, takvi nam momci trebaju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne daj se generacijo!Pa nije smak svjeta,,ne brini oko mirovine,ona će sjesti prije ili poslije.Nisi jedini i ja eto 9 godina dobijam 1800kn naknadu plaće,i sad bi trebao u mirovinu(he,he) već sam lud od iščekivanja ali to je život.I poslije vojske ima života i te kako,samo opušteno nađi nešto što te okupira napr. djeca,sjedni ih u auto i odite 5 dana kod jedne bake ,5 dana kod druge,pa izleti,prošaraj malo na nogomet,ribarenje..............uzmi si neki laganini poslić na dostavama i sl. zaradi si još plaću i tek onda ćeš shvatii kako je život ustvari lijep,ako se prepustiš očaju hebeno si zabrijao u dugu krajnost i tu onda nema povratka,znači opusti se a imačeš minimalno 4500kn to ti je za običnog vojnika sa statusom hrvi-a,moj kum je narednik išao u 6a ili tako nekako pa ima 2500,radi si u fušu,i sad mu je super,nije ni dragovoljac,ni hrvi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što ti znači bolovanje 100% DR ???

 

- kako ostvariti 100% bolovanje i koliko dugo ti je trebalo da to ostvariš?

- gdje si bio na lječničkom kada si dobio 1?

- što znači "nek' ide sve svojim tokom"?, ostaješ na bolovanju i čekaš da te oni šalju u mirovinu?

- neki već čekaju častan otpust, a još nisu dobili potvrdu statusa sa drugostupanjske prvi put!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što ti znači bolovanje 100% DR ???

 

to ti danas znaci ptsp, pa ti onda drzava daje isti novac sto lezis doma kao da imas placu.

 

nemoj pasti na to, ostani barem ti tamo gdje ti je mjesto.

 

ako se vecini izlezava i jauce doma, i kupi papire, nemoj i ti za njima ako ti nije sila (a nije, jelda?)

 

svakoj vojsci su najbitniji oni koji su prosli praksu, a praksa bi u ovom slucaju bila prva borbena - a to si ti!

 

pusti placipicke da jaucu i prave se invalidima u pauzi od rasturanja tamo nekog lijevog pravilnika gdje bi mogli oteti republici jos barem 100 kuna i demonstriraj im da si bolji (makar psihichi ####ga od njih) i nemoj poniziti sve ono sto se dogodili nego -

 

ostani tamo gdje ti je mjesto!

 

i da imamo ovakvu vojsku, s kojom se mozemo ponositi, koja se dokazala i koja je spremna jos jednom isto to odraditi ako zatreba.

 

najmanje sto mogu kao gradjanin, ali i kao vojni obvezik rh spreman prikljuciti ti se na isto kod tebe je da te podrzim - na razne nacine - ovaj je deklarativni, zafalili li ti nesto, bit ce i konkretniji!

 

majku mu pokazi da se republika ne brani sa excel tablicama za izracun mirovine, pa jebote, jel to stvarno zadnje sto smo imali za reci?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma kome ti držiš moralnu prodiku,prika pitaj sve branitelje nek ti iskreno kažu dali bi opet glavu u torbu pod istim uvjetima,85% ne bi gararantirano.I da bolest je bolest ma koliko mi šutjeli o tome,pa tako i ptsp.Uostalom neko je na jednom dijelu napisao uvjek su se ratnici nagrađivali od prije napoleonskih ratova,pa zašto ne i sada,ili misliš da ljudi nisu zaslužili ništa više od lijepe riječi koji NEMA,da imamo tržište rada razvijeno nebi ljudi išli u mirovine,jer bi znali da sutra idu na posao a ne u neizvjesnost,isto tako i vojska mora mjenjat ljude,koji bi to bio HV sa prosječnom dobi +55g?Znaš li išta o doktrini ratovanja,psihologiji vojnika...........sve je to ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

smrade jedan kani se više bar svih oboljelih nisu svi foliranti kao ti ..

 

ne prijatelju, ja ne napadam "sve" oboljele od ptsp niti mislim da su "svi" foliranti.

 

osobno, iako sam laik, mislim da su "foliranti" upravo oni koji se boje ovakvih postova, pa posljedicno pisu replye poput tvojih - argumenata nigdej, imbecilnih uvreda koliko 'oces.

 

bez obzira na strah takvih, nastavit cu pisati ove, tebe nimalo drage, ali na cinjenicama utemeljene kritike.

 

jer smatram da time vrsim svoju gradjansku duznost i stitim dignitet svih branitelja od ratnih profitera (da, da, onaj tko nije invalid nego se samo pravi da je invalid s ciljem kupljenja mirovine/dionice/cega-vec-sve-ne) nije nista drugo doli ratni profiter.

 

pozdrav i citamo se...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uostalom neko je na jednom dijelu napisao uvjek su se ratnici nagrađivali

 

slazem se, ratnici se doista uvijek jesu nagradjivali, tako i treba biti, nisu se oni malo zrtvovali i oni su ti koji su najveci teret rata iznijeli na svojim ledjima...

 

ali, zar je "nagrada" - psihijatrijska dijagnoza?

 

isuse mili, pa znas li ti sto pricas?

 

evo tebi nagrada - dokumenti od psihijatra da si prolupao?

 

molim te nemoj pravdati ovakve nakarade....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nek ti iskreno kažu dali bi opet glavu u torbu pod istim uvjetima,85% ne bi gararantirano

 

bojim se da si cak i ovdje u pravu.

 

ipak, ima nas jos uvijek, makar 15%, koji cemo po potrebi opet glavu u torbu i braniti pravni poredak rh.

 

pri tome cemo doslovno braniti pravni poredak rh, a ne svoje osobne privilegije, pa ako nam ih ne daju, a onda vise necemo u rat.

 

jer ratovali smo za republiku, ne za sebe osobno, zar ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

očigledno ne kužiš dvije stvari,

prvo nakaradnih dijagnoza nema samo tipova poput tebe,

drugo ako si laik koji k......... sviraš

a kakao bi ti nagradio zaslužne,da sebe ne smatraš takvim?

Uostalom poklonjenom konju ne gledaš zube,pa što ako neko želi svoja prava,nemam ništa protiv toga,lažnjake treba sankcionirat ali to treba i dokazat nekome.

nagradi ga sa pojmom braniteljska mirovina i pola države si digao na noge,sjećaš se postojale su tkz boračke iz 2sv. rata pa je frka bila sve do 60tih godina dok stvar nije pala u zaborav.

Ovo je samo mekši pristup prema svima u društvu,istini za volju ima lažnjaka svugdje pa tako i ovdje ali do sada znam za samo par slučajeva gdje je stvarno muljano ostali imaju uredne dokumente.A ti piši dobro je imat suprostavljena mišljenja samo tako možeš doć do srži.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a kakao bi ti nagradio zaslužne,da sebe ne smatraš takvim?

 

pa ja sam, evo kao hrv. branitelj, za vrijeme dok sam na prvoj liniji branio suverenitet rh dobio:

 

1.placu

 

2.ratne dnevnice

 

3. staz u dvostrukom trajanju

 

4. udio u braniteljskom fondu proporcionalnom mom osobnom ucescu u obrani rh, a u mom slucaju niti jednog dana ne mnozen sa koef. 1 vec sa onim malo vecim - to stoga sto sam ucestvovao u ratnim operacijama.

 

i to sam, posteno i temeljem zakona zasluzio zbog svog doprinosa obrani suvereniteta rh.

 

a nisam prolupao, i ne, ne zelim dozivotnu rentu, i da, strasno sumnjam, iako sam laik, da su hrvatski ratnici bas do te mjere psihicki labilni da bi ih uz 20.000 koji su stradali, jos dvostruko vise, odnosno 40.000 mirovine dobivalo samo zato jer im je psiha malo otisla u qrac.

 

naime, kako sam procitao u novinama, ne postoji niti jedna jedina zemlja na svijetu koja je iskusila rat, a da ima ovakvo nesto.

 

ili ti imas neke drugacije podatke?

 

ako imas, samo daj, uputi me na njih...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

glupa pederčino popuši svima lagano samo prvo operi te smrdljive zube..kako si jadan smrade jedan...samo napadaš oboljele od ptsp-a i smrade jedan kani se više bar svih oboljelih nisu svi foliranti kao ti ..

 

Ignoriraj trollove.

DO NOT FEED THE TROLLS, PLEASE.

FUTTERN SIE NICHT DIE TROLLE, BITTE.

NON ALIMENTARE I TROLLI, PER FAVORE.

N'ALIMENTEZ PAS LE TROLLS, S'IL VOUS PLAIT.

 

8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

morat ču se ukljućiti u ovu raspravu,,,ovako svi znamo,makar oni branitelji koji su prošli ratišta od ISTOĆNE SLAVONIJE,BRODSKE POSAVINE,ORAŠKE POSAVINE,ZADARSKOG ZALEĐA,SREDNJE BOSNE I HERCEGOVINE. A NEMA NAS PUNO.normalna stvar da neizostavljam ni slućajno ostala naša ratišta,ali svi mi znamo koje su brigade bile na udaru što vojske što specijalaca,nismo mi bili baš tako opićeni da dragovoljno ostajemo na terenima od 30-60 dana na gore navedenim ratištima.ali činjenica je takva da nas nije imao tko zamjeniti,tako da od 500 000 tisuća branitelja nema ni govora.na svim tim našim "HRVATSKIM RATIŠTIMA"nije bilo više od 50 000 tisuća ratnika što poginuliha što i ranjenihukupno..zato mislim da je ono što naši doktori i šta ja znam svi ti silni vještaci morali bi gledati iskljućivo ratni put pa onda sve drugo.Ali došli smo u sitoaciju da nam se lažira ratni put isto onako kao što se nama u Gardijskoj brigadi lažirao ugovor sa MORHOM.mislim šta drugo reći jer ćinjenica ja sam podstanar imam tri sina i suprugu koja je nezaposlena i poslje 16 godina HV a nemam riješeno stambeno pitanje , isto tako plaćam i lijekove, djeci školu i šta ja znam šta sve ne. tako da je glupost reći da smo mi u HV-u imali neke dnevnice ili šta si već nabrojao. AKO NISI ZNAO VOJNIĆKA PLAĆA JE 3.900kn.DO PRIJE DVIJE GODINE NISMO IMALI PLAĆENE STRAŽE,TERENE,PREKOVREMENE SATE.JEL DA SMO IMALI ONDA PO NAŠOJ SATNICI IMALI BI VOJNICI PLAĆU MAKAR 10 000kn. -- POZDRAV IZ ŽUPANJE

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

5OVAKO-ja sam još u 3 GOMBR. tj.u HV-u od 1995 sam otišao prvi put kod psihijatra iskljućivo zato što sam imao problema sa spavanjem,snovima rekao bi bio sam u k.5p....- tada nisam ni znao šta je to PTSP imao sam,što imam i sada psihijatricu eto 12 godina istu DR.lesandrić koja je stvarno ono što svakom branitelju treba jer ona mi je ja mislim i psiholog jer mi je pomogla sa svojim savjetima. da ostanem normalan koliko toliko da se znam skoncetrisati,da znam kad ću eksplodirati jednostavno da osjetim promjenu iako ona dolazi ćinimi se kad se najmanje nadamali se uspjevam kontrolirati mislim 70%istina uz stvarno stalni nadzor supruge i moje doktorice. što se tiće DR-a 2005 sam otišao na bolovanje mogu reći prvi put i tad sam poslao svu te silne nalaze na prvostupanjsku komisiju u osijek.tamo sam ćekao oko 2-3 mj i kad sam došao na komisiju doktori su mi rekli ovako od rijeći do riječi-" što će tebi HRVI ti svakako ideš u mirovinu za koju godinu.i bit će ti dobra mirovina. i da sam ja bolestan bio bi na bolovanju a ne radio. moj odgovor ih nije zanimao tako da sam dobio manje od 20% nakon 15 ak. dana sam dobio to riješenje te sam napisao žalbu ministarstvu branitelja s kojim sam prije toga razgovarao telefonom i rekao sam šta su mi rekli doktori u Osijeku.nakon 3-4mj.mi se uvažila žalba te mi je drugostupanjska komisija dala 20 :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaboravio sam reći da kad imš DR onda kad si na bolovanju dobijaš cijelu plaću umanjenu za minuli rad , i gardijski dodatak,slućaj za nas u HV-u.a DRsam dobio kad mi je stiglo riješenje iz Zagreba nekih 6mj.ukupno od podnošenja zahtjeva za priznavanjem statusa HRVI do drugostupanjskog riješenja i onda još 1mj. dok mi nije stiglo riješenje iz HZZO-a da imam pravo na 100% PLAĆU I NA ZAOSTATKE U TOM VREMENU OD NEKIH 6mj. kako sam biona bolovanju.jer do tada sam dobijao 70%plaće. posljije toga sam u 5mj pozvan u Zagreb na ljekarski pregled mislim prošle godine. u DUBRAVI u Zrakoplovni institut gdje su mi doktori dali ocijenu 4. jer sam htjeo raditi i dalje, radio sam par mjeseci i onda sam opet otišao na bolovanje 28.11 sam opet pozvan u UBRAVU gdje su mi doktori rekli da sam ocijenjen 1. nesposoban. upravo sam prije 7dana dobijo poziv na ZDRAVSTVENU KOMISIJU u Zagrebu i sad moram prikupiti svu lijećničku,i ovu drugu dokumentaciju,mislim na ratni put idr. šta će dalje biti javit ću -zasad neznam stvarno ništa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

US Army sp. protokol izvješće o radu psih.ambulanti nakon zaljevskog rata navode podatke o 30% povećanju bolesti psihosomatskih ošteženja kod direktnih učesnika u operacijam,čišćenja.Rusi nakon afganistana također ukazuju na psihičku premorenost spec postrojbi iz sl. razloga a barale svi uvježbani profi vojnici.ami?drugi sv.rat u neslužbenim predavanjima KOV-a u školama ŠRO spominjala se tkz. partizanska drhtavica kao posljedica izlaganja stresnim situacijam nakon duljih ratnih djelovanja.........oćeš još?očigledno imaš nisku vojnu naobrazbu pa sad ti to ko neki stručnjak iznsiš stavove,kao tobože moral.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da zaboravio sam dodati,ne sjećaš se možda ti ali ja dobro,kako su se ljudi kupili i sa vlakova,pritvora,zatvora......da se popuni ljudstvom.Pa recimo menije jedan od zaslužnih prodao foru93 da idem samo 15 dana u gospić kad tamo redom svi bar 6 mjeseci,ha,ha moral.

To što si ok ne znači da ćeš bit i sutra ovo su bolesti koje dolaze s vremenom,kako kod koga,kao ikad trčiš jedan trči 1000m 3min drugi 5min to je stvar psihofizičke pripreme,odnosa prema situaciji itd........

pročitaj malo stranice amer. veterana imaju odlične sajtove o ptsp i načinu lječenja ali nigdje rječi o izlječenju. :-P:-P:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pročitaj malo stranice amer. veterana imaju odlične sajtove o ptsp i načinu lječenja ali nigdje rječi o izlječenju.

 

ne bih isao na stranice americkih ratnih veterana buduci da su oni laici - vojnici, a ne lijecnici.

 

ali zato svratim do stranica hrv. zavoda za javno zdravstvo gdje procitam rad doktorice nauka, psihijatrice koja se ne slaze da "ptsp nije izlijeciv", bas naprotiv kaze ovo:

 

"Istraživanja su pokazala da se PTSP spontano povlači u oko 60 % slučajeva. "

 

(kod nas lijecnici nisu izlijecili niti jedan jedini ptsp kojim je ostvarena mirovina, a kamoli da bi se spontano povukao)

 

"PTSP se najčešće javlja odmah po traumatskom događaju ili unutar 6 mjeseci."

 

(kod nas se daleko najcesce pojavio ili pogorsao ne 6 mjeseci nego 10-15 godina nakon traumatskog dogadjaja, tocno one godine kada je stigao novi zakon koji temeljem ptsp-a omogucava vojne mirovine i pripadajuca prava)

 

"Prosječno je trajanje PTSP-a, prema nekim istraživanjima, 5 do 7 godina."

 

(koliko ce biti kod nas - to cemo tek vidjeti)

 

pazi ih molim te, "ptsp nije izljeciv"? ma tko vas je to prevario? ne gubite nadu, kao sto vidite i te kako je izlijeciv i to veeeelika vecina

 

preneseno sa linka:

 

http://www.zzjzpgz.hr/nzl/25/stresni.htm

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da brkaš pojmove,ptsp nitko ne kaće da nije lječiv,ali da se razumijemo ovdje prišamo o ptspu kod branitelja,znači načelno uzrokovano sudjelovanjem u ratnim operacijama,a to je da se tako izrazim najneobrađenija tema unutar ptsp-a.Dakle možemo razgovarat o ptsp-u kao bolesti,koja je lječiva u određenim situacijama i uvjetima,što kod nas nije slučaj jer: ovo nije ptsp uzrokovan jer si nekoga na pješačkom zgazio do boli,već o direktnim ugrozama na tvoju osobu,pa i sam pravilnik predviđa dvije kategorije kod ocjenjivanja ptsp-a blaži oblici,bez poremećaja i teži s poremećajima osobnosti.Da ti sad ovdje ne solim pamet,ali znaš već me pomalo iritiraš s tim svojim razmišljanjima da je sve lječivo,prolazi samo od sebe itd.Cjela industrija framaceutike radi na novoj generaciji betablokatora isl ljekova koji bi trebali blokirati neke centre u mozgu dali nusproizvod su ljudi-biljke.Pogledaj nekoga tko je 10g na apaurinu i przacu,da ne spominjem haldol i ostale čudotvorne smjese,jesi li primjeti pivske trbušiće kod tih ljudi,tremor mišića,zbunjenost,pospanost ovisnost o lijeku?Možda bi posljedice bile blaže da živimo u nekom drugom okruženju socijalne stabilnosti,ne bjede i jada,povlačenja po sudovima i dokazivanja bolesti,od strane povjerenstava,koje prvenstveno rade za državu ane za pojedinca.Ublažavanje stresa treba provoditi kao predradnju u ratnim djelovanjima,poslije se to jakoo teško ispravlja,sl. ti je i sa strojevima,neadekvatno održavanje za posljedicu ima samo kvar ai nakon oprvaka kvara dio perfomansi stroja se gubi.Znači ptsp uzrokovan ratnim djelovanjima jest lječiv do jedne granice,kad to prelazi u sveru održavanja i samokontrole pomoću psihofarmaceutskih pripravaka,ali itada postoji invalidnost tj. dijelimična radna nesposobnost extremni su slučajevi izlječenja iz ove oblasti u psihijatriji kako kod nas tako i u svijetu.Pa sad po zakonima o MIO postoje samo dvije kategorije invalida ili si sposoban ili nesposoban,nekad je bilo priznavato pravo sa amnjenom radnom sposobnosti u tri kategorije ali više to ne klapa sad su dvije,ono prije svakako je bilo primjerenije ali tu je država zakazala gaseći our-e,ro i sl organizacije koje su zapošljavale invalide 2i 3 kat.sad je tržište otvoreno kao i vani ali zapamti da nitko ili jako rijetko će uzeti u rad osobu sa psiho dijagnozom.Po meni jeto ključni problem društva po pitanju ptsp.broj je nevažan koliki je da je,već odnos spram oboljelih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovdje prišamo o ptspu kod branitelja,znači načelno uzrokovano sudjelovanjem u ratnim operacijama,a to je da se tako izrazim najneobrađenija tema unutar ptsp-a.

 

oprosti ali ptsp je ptsp bez obzira je li ratni ili ne.

 

da nije tako, onda bismo imali dvije dijagnoze, a kao sto znas medicina priznaje samo jedan ptsp.

 

potpuno si u pravu da ima blazih oblika ptsp-a, tezih, pa i onih najtezih koji ce prijeci u kronicnu fazu - a sto ti je sve lijepo navedeno na potanom linku.

 

medjutim ptsp se lijeci - iznimno mali broj ptsp-a (izvan hrvatskog) zavrsava invalidnoscu i radnom nesposobnoscu.

 

da te podsjetim na slucaj izraela, to bi i po tvojim kriterijima bio "ratni" ptsp - od 10.000 vojnih invalida, samo 3 su taj status ostvarila po osnovi onog teskog, kronicnog ptsp-a.

 

toliko o svjetskim statistikama.

 

i ne znam momci zasto ste toliko uporni, gotovo nasilni u pokusaju tvrdnje da se vi ali bas nikada necete izlijeciti i da vas se ne moze izlijeciti?

 

nadam se da to nema veze sa cinjenicom da izlijeceni ptsp za sobom vuce ukidanje statusa hrvi?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Do sada smo jako cesto molili pa i upozoravali da se okanite zachatavanja tema i rasprave kojoj nije mjesto na portalu jer je npr. cisto medicinska ili rasprave koja ne spada u ovaj podforum vec u neki prikladniji (caffe npr.), pa sad doista ne razumijem jel ovdje nekome treba slovkati ili sto.

 

Ako znate odgovor na pitanje, pomognite covjeku, a ako ne znate usteginte se od gore navedenih krsenja pravila foruma. Ako i dalje mislite zahcatavati zakljucati cu temu sto ide na stetu samo osobi koja je u potrazi za odgovorom.

 

Vase rasprave o kvaliteti zakonskih i podzakonskih rjesenja nastavite u forumima koji su predvidjeni za to. Ostalo sto nije tema neka preseli u caffe. Legalis ce vam stiti pravo na misljenje ma kakvo ono bilo, ali nece tolerirati krsenja pravila foruma.

 

I da, sto ti treba da stalno pilas po tom ptsp? Postajes losa kopija bigfoota i bdp-a. Naporno, brate mili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svako malo anonimusu naleti nova žrtva za hranidbu njegovog frusriranog ega.

uvjek je tu i brz na odgovorima koji doduše podosta narcisoidni, pa se čovjek zapita je li ta osoba uopće ima drugog posla po cijele dane ili je pak to neki uopslenik ovog foruma.

 

nadam se da ovaj tekst neće uskoro uopslenik izbrisati.

nisam čak ni vikao (pisao velika slova)

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

nisam čak ni vikao (pisao velika slova)

:-D

 

Jeste. U naslovu.

Portal nema "uposlenike", a post bi vam lako moga biti obrisan jer i nakon upozorenja urednika zachatavate temu objavama koje nemaju veze s pitanjem pokretaca teme.

Jos jednom i zadnji puta, vratite se na temu ili zakljucavam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postajes losa kopija bigfoota i bdp-a

 

a ne, bigfoot se "fura" na bolest koju hrv. medicina nikako ne priznaje, ja se furam na bolest koju hrv. medicina mozda previse priznaje, a sto (opet mozda) i te kako kosta ovu zemlju - nije besplatno dijeliti mirovine vece od prosjecnih placa, drzavnu imovinu u obliku dionica, placati policajce koji iz drugih gradova popunjavaju upraznjena radna mjesta zbog 100% ptsp bolovanja itd, itd...

 

no svakako si u pravu, sto je previse - previse je, ovo je vec cista medicina, offtopicno je i pokusat cu se u buduce nastupom drzati unutar okvira propisanih pravilima foruma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a te podsjetim na slucaj izraela, to bi i po tvojim kriterijima bio "ratni" ptsp - od 10.000 vojnih invalida, samo 3 su taj status ostvarila po osnovi onog teskog, kronicnog ptsp-a.

 

Odakle ti ovaj podatak?

Mene baš nisu ovako učili a,daj nek ti bude.

Onda su Izraelci Supermeni!

Smiješno ali istinito.

Svi u Izrael na obuku kako prevladati stres kod vojnih djelovanja.

Znaš li ti prika da Izrael ima najbolje trenere za psihološke pripreme vojnika za teren,da imaju svjetski priznatu u vojnim krugovima borilačku tehniku razvijenu na istočnjačkim borilačkim vještinama.Zanš li za podatak da nisu imali nijednog ubijenog sa preklanim vratom,odrezanom glavom.,da je 30%poginulih ubijeno kemijom,20% ima probleme zbog osiromašenog urana u streljivu,visok postotak psiholoških oboljenja,koja se mogu dovest u svezu s ptsp..Znaš li da ti je podatk više nego naivan koji iznosiš,toliko o tvojoj slavi,kad već pominješ moju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija