Jump to content

oduzimanje vozacke i odbijanje alkotesta


anonimno

Preporučene objave

dobar dan imam jedno super pitanje

 

kak da se ja sad izvucem ?

prije svega imam vec 6 negativnih bodova a 17.03.07 u 3:15 h

kretao sam se velikopm goricom i uocio policiju da stoji na parkingu ispred jednog cafe bara kad sam ih uocio nekih 100 m prije skrenuo sam lijevo i sparkirao se na parkingu malo nize dok sam ja prilazio parkingu oni su me vidjeli da se parkiram (BAR MISLIM DA JESU) ja i moj prijatelj suvozac smo izasli iz auta napravili tri koraka kad odjednom neko trubi i pocinje vikat iza nas okrenem se i dva policajca odbio sam alkotest vadjenje krvi i rekao sam da sam sat vremena prije popio pivo i bambus i nisam potpisao papire dobio sam 5 negativnih bodova i 6 mj bez vodacke i 3000 kn kazne sto je meni sad ciniti kako da se sad izvucem kad cu imat 11 negativnih bodova

ako sam ja vec bio van vozila kad su me poceli ispitivat mogu li se na to nekako izvlaciti??

 

unaprijed hvala Ivan

 

p.s. molim vas da mi ne mazete oci ko vecina ljudi koje sam pitao jer ja shvacam da sam napravio gresku i da sam zaje vec postoji li neko rijesenje u granicama normale

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije mi jasno kako su te mogli tertetiti za pijanstvo ako nisi puhao i nisu ti vadili krv, to sto si odbio ne znaci da si imao alkohola u krvi.(moraju imati neki dokaz kojim bi dokazali količinu alkohola u krvi) i drugo sto mi nije jasno, ti si se sparkirao a oni su te onda zaustavili. u tvojoj situaciji ako imas pravo na zalbu ja bi napisao da sam bio parkiran na parkiralištu i da sam krenuo iz auta prema doma pješke te da su mi prišli policajci i htjeli izvršiti alkotest. pošto me nisu zaustavili u vozilu i pošto nisam konzumirao alkohol odbio sam alkotest. ja mislim da ti nitko ne maže oci nego želi pomoci, policajcu je svejedno on napiše prijavu(nekad i nismo krivi , a oni napišu prijavu) , a sud određuje krivicu. nemoj priznati krivicu na sudu traži dokaze. po meni je policajac išao ciljano pošto si ti zaustavio vozilo i više nisi upravljao njime i time nisi nikoga ugrožavao, a to što te nisu zaustavili u vožnji to je njihova stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za odbijanje alkotestiranja se po Zakonu o sigurnosti prometa na cestama odmah piše kazna koja je po svojoj težini izjednačena s najgorim stupnjem alkoholiziranosti. Dakle puhati se isplati!

 

Policijski djeltanici imaju pravo od vozača zatražiti alkotestiranje ako je netom prekinuo vožnju (jer u suprotnom bi svatko stao 100 metara prije policije i rekao ja sam završio za danas vožnju). Dakle policijaci su poštovali zakonom propisanu proceduru i na temelju te procedure podnijeli valjanu prijavu.

 

Manje pive i "bambus" ubuduće :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to da ja nisam imao alkohola !!!

ja sam imao alkohola i ja sam vidio kad sam izasao da su iza mene i oni su sto posto vidli i mene kad sam se sparkirao i u spletu okolnosti ja sam rekao da sam sat vremena prije popio bambus i pivu

 

dali ja sad imam sanse ako budem tvrdio da sam ja stajao na parkingu kad su oni dosli i da zbog toga nisam htio puhati jer sam smatrao da nisam bio sudionik u prometu imam li ja sanse se izvuc

 

i da cuo sam da bih sad trebao napisat neslaganje s policijskim izvješćem i odnjeti ga u roku od 8 dana na policijsku postaju jer ako zalbu budem pisao tek na sudu sanse su mi male

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da te odmah "razoružam" glede tvoje potencijalne tvrdnje na sudu kako si ti bio na parkingu i nisi bio sudionik u prometu, a policajci pka napisali kaznu: to ti na sudu ne prolazi i vjeruje se službenoj osobi.

 

Glede "neslaganja s policijskim izvješćem" netko te je malo krivo informirao. Naime inače kada (ukoliko) dobiješ prekršajni nalog od policije, imaš pravo u roku 8 dana podnijeti pismeni prigovor u 2 primjerka (to ti piše na kraju prekršajnog naloga) i podnosi se putem te iste policijiske postaje koja ti je napisala prekršajni nalog.

 

Ukoliko nisi dobio prekršajni nalog, već samo ti je napisan zapisnik, onda ne trebaš raditi ništa, već samo čekati poziv suda i tamo iznositi svoju obranu (koja je po svemu sudeći već osuđena na "neverovanje" suda).

 

Dalje ipak imaš šanse u postupku po žalbi (dobra mogućnost zastare ukoliko uskoro ne promjene zakon koji je u pripremi), ali ništa ti nije sigurno i ubuduće povedi računa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija izdaje prekršajni nalog protiv okrivljenika(među ostalim) ako je prekršaj utvrđen NEPOSREDNIM OPAŽANJEM(a to je ovo tvoje),jer kako kolega jedan kaže, ne možeš vidjeti policiju 100metara dalje izaći iz automobila i praviti se da nisi odavde,jer to tako ne ide(nije policija baš "toliko" glupa ).

Prekršajnim nalogom može se izreći samo novčana kazna koja je propisana u utvrđenom iznosu te zaštitna mjera.

Druga stvar: nepodvrgavanjem Dregeru(alkotestu) policija ti oduzima automatski vozačku dozvolu i kažnjava te. To što nis potpisao prekr.nalog nema nikakve veze,jer je tvoj identitet utvrđen, trenutkom uvida u vozačku dozvolu. Možeš se žaliti eventualno na "postupanje" policijskih službenika,ali nije preporučljivo.

Imaš pravo prigovora na prekr. nalog u roku 8 dana,a pravovremeni prigovor zadržava izvršenje.

Najbolje ti je da platiš,ako si u mogućnosti,ako ne,piši prigovor,ali ga probaj što "pametnije" napisati,ali ne znam koliko će efekta imati,jer su ti na alkohole "svi" ljuti,počevši od policije preko sudaca, i oni se žurno obrađuju,tako da se nemoj nadati zastari...

Neću ti moralizirati i "davati" savjete,mislim da si i sam izvukao pouku.

Sapienti sat :amen:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekršajnim nalogom može se izreći samo novčana kazna koja je propisana u utvrđenom iznosu .

 

tako je bilo po starom, sad se moze izreci svaka kazna s tim da policija smije izreci najnizu zospcom propisanu, a 1-st sudac u cijelom zakonskom rasponu.

 

jednako tako, po pprigovoru okr. sudac vise nije vezan za izrecenu sankciju od strane policijje, sto mnogi koji ovdje daju nekvalitetne savjete zaboravljaju....

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija