Jump to content

multanova na autocesti


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Nisam tocno siguran je li me slikala Multanova na motociklu (tablicu imam jedino straga) ove subote na autocesti pri nekih 200 km/h. Inace jako rijetko slikaju vozila koja se udaljavaju od Multanove, ali bolje je biti oprezan i pripremiti se za sve.

 

Za slucaj da jest, imam nekoliko pitanja:

 

- koliko dugo vremena moze proci od slikanja do slanja obavijesti postom?

 

- ako kazem postaru da za plave koverte nisam doma, moze li biti kakvih problema? Tocnije, kako oni znaju da sam ja tu obavijest primio i vode li racuna o tome?

 

- sto znaci "vjerodostojan podatak o identitetu osobe koja je upravljala vozilom" (citat iz ZSPC-a)? Kako i koliko vjerodostojan taj podatak mora biti (broj putovnice, adresa ako se radi o nekom strancu)?

 

- sto ako osoba koju optuzujem da je upravljala motociklom kaze: "Nisam ja!"?

 

- sto ako se vadim na pricu da sam u to vrijeme bio u inozemstvu, za to predocim nekakvu potvrdu koju mi moze netko napisati (iz zemlje za koju ne treba zig u putovnici) i da ne znam tko je upravljao motociklom i da postoji opravdana mogucnost da je netko motocikl uzeo

bez mojeg znanja?

 

- pored navedenog, razmatram se vaditi u zalbi na sljedece:

 

- atestiranost uredjaja

- obucenost policajaca

- blizinu elektromagnetskih zracenja koja interferiraju s uredjajem (ako su imali mobitele sa sobom)

- nemogucnost uvida u dokazni materijal

- clanak 27. i 28. Ustava RH koji kaze: "Osumnjičenik, okrivljenik i optuženik ne smije se siliti da prizna krivnju" i da se od mene trazi da okrivim nekog bez pouzdanih dokaza, jer cu u suprotnom biti sam proglasen krivim.

 

- Cuo sam da su malo pospjesili postupak sa novim zakonom. Znaci li to da ce biti nesto teze dotjerati cijelu stvar do zastare? Koliko teze?

 

Toliko. Lijepo molim preporuku za najpovoljniju kombinaciju navedenih opcija ili da predlozite neko vlastito rjesenje.

 

Lijep pozdrav i puno hvala unaprijed,

 

F.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija