Jump to content

Kako da tata ne dobije pola stana?


Zubic

Preporučene objave

Mama i ja smo se odselile od tate jer vise ne mozemo zivjet skupa. Nitko ne pokrece razvod, ne znam sta se ceka. Uglavnom, mama hoce dici kredit i kupiti neki stan. Ako to napravi dok je jos u braku, pol stana je tatino, ne? E sad, ako ona digne kredit, kupi stan i kao vlasnicu upise mene, jel tata onda ima pravo na pola stana, jel to bracna stecevina.

Dakle, cilj nam je da taj stan bude njen ili moj, tak svejedno, ali da tata nema pravo na njega. Jel to moze na gore opisani nacin ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije tako jer su se tvoji roditelji rastavili.

rastava nije isto što i razvod .

 

sve sto su stekli radom ili u vezi rada za vrijeme trajanja bračne zajednice je zajednička imovina, a kada bračna zajednica prestane sve naknadno je vlastita imovina.

kako rastavom prestaje bračna zajednica to bi kupovina stana od strane tvoje mame bila njezina vlastita imovina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Mozda ti moze pomoci ovo: zakon o nasljedivanju dio drugi pravni temelj nasljedivanja,glava prva nasljedivanje na temelju zakona 4. bracni i izvanbracni drug clanak25.

1. pravo nasljedivanja izmedu bracnih drugova prestaje rastavom braka i ponistavanjem braka.

2.bracni drug nema pravo na nasljedstvo:

2, ako je njegova zajednica zivota s ostaviteljom bila trajno prestala njegovom krivnjom ili u sporazumu s ostaviteljom.

 

tako je u nasljedstvu,nisam od struke pa te molim da ipak negdje jos provjeris dali se taj zakon i u obiteljskom koristi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija