Jump to content

Prvostupanjska Split


Razvodnik

Preporučene objave

Tako rade sve komisije. Potpisao ti ili ne isto ti ispadne i ne isplati se ulaziti u detalje jer velike su gužve na komisijama pa ih možeš samo iziritirati, a njima se "jako žuri". Ali trebali bi ti reći koliko si dobio postotak invalidnosti jer koliko ja znam u Osijeku svima kažu, a ako ti ne kažu pitaj.

Ali smatram da su korektni i da će ti reći koliko si dobio odnosno ako ne zadovoljavaš njihove kriterije za stjecanje statusa HRVI.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razvodnik je napisao:

U Splitu možeš pitati sto puta neće ti raći, a kad potpišeš i slučajno dobiješ negativno više ti ne pomažu ni žalba ni sudovi jer si se sa svojim potpisom složio s postotkom invalidnosti.[/quote

 

To što kažu potpiši, a ne žele reći imali li oštećenja i koji je postotak, je jedna stvar i po meni vrlo nekulturna i glupa ( po praksa npr. u Osijeku kažu i nisu živčani ako pitate,...); a druga je stvar pomaže li što kad ste već potpisali: to što ste potpisali ne znači da ste se složili i da se nećete žaliti; po zaprimanju prvostupanjskog rješenja žalba je dozvoljenja bez obzira jeste li se vi potpisali ili niste na mišljenju prvostupanjskog liječničkog povjerenstva!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se da to nije ok ne reći čovjeku koliko su ocijenili invalidnost. Ali možda su imali loših iskustava, da je netko nezadovoljan vadio gun na njih ili kindera.... :-D pa zato ne govore....

 

A to da se potpisom slažeš, to ne ide tako, potpišeš da si pristupio pregledu, da si bio tamo.... Naravno da imaš pravo žalbe ukoliko si nezadovoljan, samo druga stvar je to što DLP rijetko kada mijenja ocjenu PLP, samo u slučajevima kada je napravljena gruba povreda prava ili procedure..... svi su oni svoji i drže si stranu....

 

A s druge strane, ima liječnika za koje se zna da muljaju i na njih se posebno gleda i nerijetko se skidaju njihove ocjene ako nisu potkrijepljene papirima.... Znam za jednog u Os, ali ne bih o imenima......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz mog osobnog iskustva sa Splitskom komisijom mogu ti reći da sam bio tri puta na narečenoj komisiji i svaki put kad sam potpisivao dali su mi na uvid koliki je postotak invalidnosti.Oću ti reći da sam primjetio u Splitu da lijepa riječ otvara mnoga vrata.Ima onih rogusnih kojima ne kažu ali isti ti i ne pitaju.Ako već potpisuješ onda valjda moraš znati što potpisuješ.

Pozdrav. :-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija