Jump to content

Alkohol na poslu


anonimno

Preporučene objave

Radnica u mom odjelu je često alkoholizirana. Njezin sam neposredni nadređeni službenik (radi se o tijelu drž.uprave). Kad sam došao u taj odjel, ostali radnici su obavljali njen posao i prikrivali pravo stanje. Nisam odmah znao o čemu se radi, dok jednog dana doslovce nije pala na stol! Inače radi na šalteru, tj. u kontinuiranom kontaktu je s ljudima. Pokušao sam je usmenim putem maknuti sa šaltera, no ona se ne da. Kad je u najgorem stanju, ne ide ni na marendu - hoće mi pokazati da može raditi bez problema! Nitko ne želi sjediti s njom, a ako je pustim samu, onda je još gore. Rukovoditelj (moj nadređeni) ne poduzima ništa, nekoliko puta sam je tužio njemu, čak smo bili zajedno i na sastanku, no tad je ona skrušeno molila da je se ostavi na poslu i rukovoditelj je to odobrio. U biti, on je ne vidi - mi koji smo s njom patimo!

 

Kako da poduzmem da je maknem sa radnog mjesta? Ima uvjete za mirovinu - 55 godina života i 35 godina staža, no ona želi raditi do 65 godina! Izgleda da je nedodirljiva, kao nitko joj ne može ništa, a ja moram ostajati prekovremeno i popravljati njenu štetu.

 

Molim konkretni pravni savjet! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani , alkoholizam je teška ovisnost koja zahtjeva stručnu pomoć i lječenje.

Predlažem da razgovarate sa alkoholičarkom sa suosječanjem i razumjevanjem za njenu bolest.

Predložite joj da ide na bolovanje , uz obečanje da je po povratku sa lječenja čeka njeno radno mjesto.

 

Spomenuli ste alkotest , pa me zanima da li ona vozi auto .

 

Želim Vam odlično zdravlje !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na lijepim željama. Ja sam stvarno očajna. Već 2 godine je molim, doslovce molim da ide na bolovanje, a da dobijem zamjenu. Jedno vrijeme je bila, ali bolovanje znači manju plaću, a ona ima velike kredite, pa joj to ne odgovara. Radno mjesto joj nitko neće niti namjerava uzeti. Vozi auto svaki dan od kuće do posla. Zašto je to bitno Zerjav?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana , drago mi je da ste bili brižni i humani prema alkoholičarki .

Pijanci su tempirana bomba u prometu , i ugrožavaju tuđe živote a naročito zaigrane i neoprezne djece.

Recite neodgovornoj pijanduri da ćete je prijaviti prometnoj policiji kada god pijana sjedne za volan stroja za ubijanje i sakaćenje nedužnih.

Možda je to rastrezni ili odustane od vožnje u pijanom stanju.

U Vašim dobrim rukama je život ili invalidnost nedužnih ljudi .

U ovom slučaju cilj opravdava svako sredstvo.

 

Želim Vam odlično zdravlje i brzu pobjedu !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To se još nisam sjetila. Stvarno ne želim nikome zlo, niti da dobije otkaz (to mi nikad nije ni bila namjera), iako sve što čini su teške povrede radnog odnosa. Kao da se sve želi zataškati. A ja ne mogu preko svog rukovoditelja. Čak ni moja pismena prijava (potpisana i pečatirana) nije dovoljna. Znam (ja sam puno mlađa) da ja napravim neku grešku, sigurno bi bila kažnjena. A samo što želim je ispravan rad, jer odgovaram za sve podređene. Probat ću ovo s prometnom. Dobra ideja!

 

Pozdrav Zerjavu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija