Jump to content

Plaćanje alimentacije


Dadozg

Preporučene objave

Molim savjet u svezi plaćanja alimentacija.

Imam dvoje djece. Majka mlađeg djeteta me tužila i sud je presudio 25% od moje plaće . Za drugo dijete od 22 godine plaćam prema dogovoru s njezinom majkom 500-700 kuna.

Moja plaća je 4700 kuna pa molim savjet kome da se obratim da recimo tih 25 % prepolove na oba djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Znači, za plaćanje drugom djetetu nemate rješenje? U tom slučaju proizvoljno prepolovite iznos.

Vjerojatno se borite s vlastitom financijskom situacijom. Pretpostavljam da plaćate stan, račune, hranu, eto, plaćate i uzdržavanje, ne vjerujem da Vam ostane baš mnogo.

Radi li majka Vaše zajedničke djece. Imate li imovine, Vi, ili ona? Koliko je staro dijete za koje odvajate četvrtinu plaće? Koliki su Vaši a koliki njeni mjesečni izdaci? Zašto se niste žalili na presudu?

A zamislite ovaj slučaj: dotični tuženik je nezaposlen, nema imovine, sa nekim povremenim i nesigurnim poslićima može zaraditi maksimalno 1500 kuna mjesečno. Od toga 700 kuna odlazi na plaćanje stana i račune a ostatak na hranu. Ima malodobno dijete rođeno u izvanbračnoj vezi čija ga je majka tužila za neplaćanje alimentacije. Sud je odredio da on treba plaćati 700 kuna mjesečno, dakle crknuti zbog dobrobiti djeteta pa da dije te ostane bez oca što je opet suprotno njegovoj dobrobiti. Ima još mutnijih okolnosti tog slučaja al u stvari hoću reći da ste sretni što imate primanja, a tako i mogućnost da konkretno sudjelujete u podizanju svojega djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

agent je napisao:

Morao je paziti što radi...glupo je pisati da će crknuti, a što bi trebala dijete crknuti. Mislim 700 kn i nije neka lova za uzdržavane dijeteta.

 

Lijepo molim pročitajte sve napisano, a napisano je samo da da se stekne uvid kako ima ljudi koji su i u nepovoljnijoj situaciji nego gospodin koji je autor ove teme. Objektivno ste u pravu ali ne možete tako suditi budući da ne znate sve okolnosti slučaja.

Hvala na komentaru i lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga gospođo,

ne plaćate Gaduri nego gadirunoj DJECI tj. DJECI vašeg bivšeg supruga! A što je mislio, da kad se razvede i ode od nje i ostavi joj djecu, da će ona iseliti s dvoje djece u park i živjeti od zraka?! I kako joj može davati preko 60 posto od plaće, kad alimentacija ide do 50 posto plaće najviše?

I da znate, nisam ogorčena bivša nego nova, ali sam bila svjesna u što ulazim (ili sam bar mislila da sam svjesna).Moj plaća za jedno dijete 2000 a plaćao je i više... pa smo sve preživjeli... Ne možete tako.... :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

agent je napisao:

Draga gospođo,

ne plaćate Gaduri nego gadirunoj DJECI tj. DJECI vašeg bivšeg supruga! A što je mislio, da kad se razvede i ode od nje i ostavi joj djecu, da će ona iseliti s dvoje djece u park i živjeti od zraka?! I kako joj može davati preko 60 posto od plaće, kad alimentacija ide do 50 posto plaće najviše?

I da znate, nisam ogorčena bivša nego nova, ali sam bila svjesna u što ulazim (ili sam bar mislila da sam svjesna).Moj plaća za jedno dijete 2000 a plaćao je i više... pa smo sve preživjeli... Ne možete tako.... :-o

stvarno sam cito vase postove i nevidim razlog zasto vas muz placa tako veliku alimentaciju mozda uzdrzava bivsu ili punicu, a ako je otac pa ne mora sam da uzdrzava to djete,vjerovatno da ima velika primanja,

ali za vecu alimentaciju mislim da moze postavljati i uvjete.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On uvjek daje 20 posto plaće, pa kad je bila velika plaćao je i do 4000 kn. Tako je odlučio i ja ga razumijem, samo mu odvjetnik nije tumačio da je u startu trebao na papiru , u presudi tražiti i dobiti plaćanje aliment. od 15 posto, pa ako će da ti više nek da. Sad smo baš na sudu za smanjivanj na 15 posto. A da znate koja procedura, pa sutkinja je dovukla dečka od ex. na sud da ga ispituje da li žive skupa, pa kolika je moja plaća...ma užas, uopće se ne vodi ćinjenicom promijenjnih okolnosti i činjenicom što moj muž sad ima ženu - mene i dijete gdje također ima obvezu ulagati sredstva...ali neću se više sekirati, kako presudi presudi,Bog im dao svima zdravlje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija