Jump to content

komunalna naknada


lir

Preporučene objave

Molio bih nekog ko se razumi u slijedeću problematiku da mi da odgovor.

Kao pripadnik specijalne policije 1997.g od MUP-a sam dobio garsonjeru koju sam kasnije i otkupio ustvari još traje otkup.Kako sam se u međuvremenu oženio i dobio dijete navedena garsonjera je premala i nemože se normalno živjeti.

Da bi poboljšao uvijete življenja mislim na vlastitoj parceli graditi manju obiteljsku kuću.Da li kao HRV-i imam kakva prava a vezano za oslobađanje od plaćanja komunalnih naknada općini kao i kod prikljućenja na komunalnu infrastrukturu (struja i voda).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Temeljem Zakona o pravima branitelja imaš pravo tražiti razliku kvadrata, poboljšanje uvjeta ali kad ti status HRVI bude trajnog karaktera. Preko jedinica lokalne samouprave rješavašp komunalno opremanje zemljišta, priključke i mrežu za osiguranje priključaka( elektroinstalacije vodovod telefon

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ja ovdje imam pitanjce vezano.

Moj suprug je bio u prvoj i drugoj gardijskoj brigadi.

Još uvijek se po komisijama vuče, sad se čeka drugostupanjsko rješenje da dobije status HRVi.

Nikada nije dobivao povlastice bilo kakvog plaćanja, sad ne znam kome se obratiti jer smo upravo na mojoj kuči aktivni u vezi renoviranja.

Ima li on pravo na recimo: kako mi je kuča podijeljena na dva dijela a trenutno imam ugovor od grada Zagreba o korištenju da ga on otkupi nešto povoljnije? Ili recimo da on po povoljnijoj cijeni uvede plin?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Britt je već naveo da je za stambeno zbrinjavanje (bilo koju opciju) prethodno potrebno ostvariti trajni status HRVI-a. Nakon toga se MOBMS-u, Upravi za stambeno zbrinjavanje, predaje zahtjev za stambeno zbrinjavanje i to za jednu od Zakonom predviđenih opcija (kupnja stana, izgradnja kuće, adaptacija, proširenje, ...). Nakon toga, ovisno o visini utvrđenog invaliditeta, treba čekati na red.

Ako je suprugu dodijeljen gradski stan i u njemu ste proveli 10 ili više godina, ima ga pravo otkupiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija