Jump to content

12 km/h


anonimno

Preporučene objave

Vozim se 72 km/h kroz naseljeno mjesto gdje je dozvoljena brzina 70 km/h. Na jednom mjestu piše škola i ograničenje 50. Iza policija, izmjeri 72, oduzme 10 i ostane prekoračenje od 12 km/h. I sve to na Uskrs. Pitanje: može li se na sudu pobijati ograničenje zbog škole kad škola nije radila? Nije valjda da znak škole vrijedi praznikom (da ne spominjem noć itd.). A pogotovo kad je prekoračenje minimalno.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel ti to ozbiljno pitaš ili?

Ne budi smiješan, naravno da se možeš žaliti...

Zapravo, napiši da si se vozio u periodu kad je bila pauza između dvije smjene ili još bolje da je baš u tom trenutku domar zaključao školu tako da ona de facto nije radila te ti nisi napravio nikakav prekršaj...

Jedino pitanje koje će te sudac pitati je to da li je bio katolički ili pravoslavni Uskrs... :priest: :evilw:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite, pitanje nije bez veze. Npr. u Njemačkoj je točno određeno vrijeme kad važi ograničenje u blizini obrazovnih ustanova, ako je to ograničenje iskljućivo zbog istih. Ne znam napamet satnicu, ali je tako. Npr. što znači ograničenje zbog blizine škole po noći?

Ima li neki kolega što reći na temu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko je meni poznato u hr nema takvih ograničenja. ako je škola u blizini, bez obzira na praznik, blagdan ili bilo koji drugi neradni dan (koji podrazumijeva da škole ne rade) dužni ste se držati ograničenja brzine. kod nas jedino ima ograničenje blagdanom ili praznikom za vozila odnosno kamione do određene težine tereta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Oprostite, pitanje nije bez veze. Npr. u Njemačkoj je točno određeno vrijeme kad važi ograničenje u blizini obrazovnih ustanova, ako je to ograničenje iskljućivo zbog istih. Ne znam napamet satnicu, ali je tako. Npr. što znači ograničenje zbog blizine škole po noći?

Ima li neki kolega što reći na temu?

 

U mene u Švedskoj isto!!! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad kada su svi ispraznili svoje dosjetke, vrijeme je da čovjeku pomognemo.

 

Znak upozorenja škola je poseban znak i znak ograničenja 50km/h je zaseban znak.

Dakle bez obzira na znak škola, dužni ste poštivati znak ograničenja brzine.

Upozorenje "škola" je samo upozorenje da obratite pozornoist na eventualne školarce, a ne znak "kada nema škole dodaj gasa".

 

Sve u svemu to što nije bilo škole u to vrijeme vam može biti samo olakotna okolnosti, ali ne i elemenat isključenja protupravnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se. Međutim, profil ceste je isti (ravnica), križanja i semafora nema. Dakle oznaka za 20 km/h za smanjivanje brzine je isključivo radi škole jer nema drugih uzročnika koji bi tražili smanjivanje brzine. Ja postavljam pitanje da li se na sudu može postaviti pitanje važenja ograničenja (npr po noči kad sigurno nema djece)? Jer ako je nešto istina, to je da nisam nikog ugrozio ponašanjem u vožnji. Inače kazna nije nešto neizdrživo (500 kn + 110 troškovi) ali me baš zanima:

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napiši prigovor, reci da nećeš nikad više, moli za milost. Dobit ćeš rješenje o prekršaju na isti taj iznos u prvom stupnju, napiši žalbu i na to, ko zna možda nikada nećeš ništa više dobiti (VPS je prenatrpan takvim nazovi žalbama), al dragi moj tih par stotina kuna nije bitno,

 

Bitno je to da li si ti shvatio poantu?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Vozim se 72 km/h kroz naseljeno mjesto gdje je dozvoljena brzina 70 km/h. Na jednom mjestu piše škola i ograničenje 50. Iza policija, izmjeri 72, oduzme 10 i ostane prekoračenje od 12 km/h. I sve to na Uskrs. Pitanje: može li se na sudu pobijati ograničenje zbog škole kad škola nije radila? Nije valjda da znak škole vrijedi praznikom (da ne spominjem noć itd.). A pogotovo kad je prekoračenje minimalno.

Hvala

Mislim da možeš pobijati ovo, ovisno koliko je policija bila udaljena od znaka ograničenja brzine. Ukoliko je bila par metara iza znaka, naravno da nisi mogao usporiti. To još negdje provjeri, ali prilično sam siguran da postoji određena udaljenost od znaka prije koje policija ne može kažnjavati prekoračenje po tom znaku.

A ubuduće pazi kod tih znakova, tu su i školska igrališta koja nisu zatvorena preko blagdana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

e a baš najebeš, al ja sam sigurna da nisam vozila 70 kak oni kažu, kolko znam ta bi multanova trebala biti na stalku a ne u ruci. ne pada mi napamet da platim. uložit ću žalbu, sam što mi je bad jer nisam još ni 1. kaznu dobila odgovor, bila kod sudca za prekršaj i poslije evo već 8 mjeseci nije ništa stiglo.

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija