Jump to content

oruzje


anonimno

Preporučene objave

hipotetska situacija...poznato mi je da .npr. sused,ima na tavanu pozamasan ilegalni arsenal oruzja...jel postoji obaveza,osim moralne,prijavljivanja policiji takve osobe...recimo da on upuca nekoga i onda kasnije policija prilikom istrage otkrije da su to svi znali u susjedstvu postoji li neka odgovornost zbog neprijavljivanja?

fala ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o kaznenom postupku kaže da su svi građani i druge osobe, dužni prijaviti kazneno djelo za koje se progon vrši po službenoj dužnosti, ali ne navodi sankcije ako se prijava ne izvrši.

 

Glede vaše moralne odgovornosti, ipak bi vam savjetovao da sagledate sljedeće i odlučite:

 

1. da li susjed ima djecu (kolika će vaša biti odgovornost, ako susjedovo dijete pogine ili u igri nastrada netko drugi)

2. da li je susjed psihički stabilna osoba (kolika će vaša biti odgovornost, ako on "pukne" i zbog toga netko nastrada - možda i vi)

3. kolika biti vaša odgovornost, ako on proda ili dade oružje osobama kojima to treba za kriminal.

 

Oružje nije namijenjeno igri i pokazivanju, već ubijanju. Rat je prošao, vojsku imamo i nitko nema više potrebe imati aresnale doma. Ako netko želi trofeno oružje, onda se ono onesposobi i kao takvo se može držati.

 

Sami odlučite. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma radi se o tome da jedan poznanik ,koji je tek postao punoljetan malo previse "brije" na oruzje...cim je mogao,napravio je dozovolu za lovca,zadnje dvetri godine stedio za nekavu pusku koju je kupio cim je potrebne papire sakupio a sad se konstatno druzi sa nekakvim pijancem(na zalost PTSP,branitelj) koji doma ima cjeli arsenal.naravno da je lik jedva docekao "zrtvu" koju moze gnjavit sa svojim teorijama zavjera,desnicarenjem i inim.pokusao sam klincu zdravorazumski objasnit stvari no on je opsjednut WWII,M-16,F-16 -dakle svim i svacim...nakon tog sam da je duzan prijaviti tog lika policiji jer ako se utvrdi da je imao info o oruzju a ovaj nekaj napravi da mu ne ginu sankcije pa sam zato pitao ovdje jel moze "proci"...

zasto ja lika ne prijavim?zato jer se nalazim u zg zupaniji a ova dva u istri a isto tako nemam potpune podatke od klinca...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što on obožava oružje, desničar je i slično, ne znači još ništa, ali to što ima arsenal ipak znači nešto.

 

Ja bih vam savjetovao da to malo podatak što imate pošaljete anonimno (pismom, mailom ili na bilo koji drugi način) policiji i neka oni odrade ostatak posla. Dajte policiji što više podataka (npr.s kime se druži, kako izgleda, čime se bavi itd...) i bar će vam savjest biti mirna, a sredina u kojoj taj lik živi sigurnija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

To što on obožava oružje, desničar je i slično, ne znači još ništa, ali to što ima arsenal ipak znači nešto.

 

Ja bih vam savjetovao da to malo podatak što imate pošaljete anonimno (pismom, mailom ili na bilo koji drugi način) policiji i neka oni odrade ostatak posla. Dajte policiji što više podataka (npr.s kime se druži, kako izgleda, čime se bavi itd...) i bar će vam savjest biti mirna, a sredina u kojoj taj lik živi sigurnija.

 

anonimac to već rekao ali..valjda da podebljaš??

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

napisao čovjek:

"prijavite anonimno, riješite se svih moralnih i dr. dvojbi"

 

napisao utjerivač:

"to malo podatak što imate pošaljete anonimno....bar će vam savjest biti mirna, a sredina u kojoj taj lik živi sigurnija."

 

'bemti miša, jel' ovo ima isto značenje ili nema?

 

utjerivač, široko i naširoko, ovaj anonimac, kratko i jasno..

utjerivač (odvjetnik vrlo vjerovatno, pun velikih riječi i slikovitih opisa)

anonimac (neki prirodnjak, realist, bez puno filozofije)

 

i usto, utjerivač reagira odmah povrijeđene sujete,

a ja nisam napisao ništa osim da se ponavlja.. (i nisam ja taj anonimni, samo čitatelj sklon psihoanalitici..)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i usto, utjerivač reagira odmah povrijeđene sujete,

 

Da nisi ti Freud??! :-o:-)

 

Nisi uočio razliku. Covjek je rekao kako ne zna ime o kome se radi, vec zna stvar iz prica. Moj post je bio namjenjen pojašnjavanju kako bi trebao formulirati anonimnu prijavu, a da se ipak po njoj ozbiljno postupi, a ne da završi samo na "provjerkama"

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija